19.8.2022
Pátek
Svátek slaví
Ludvík
19.8.2022
Pátek
Svátek slaví
Ludvík

Velkeucho.cz » Gastronomie a recepty » Jak jednoduše udělat tu nejlepší meruňkovou dřeň. Recept je univerzální, použít můžete jakékoliv ovoce

Jak jednoduše udělat tu nejlepší meruňkovou dřeň. Recept je univerzální, použít můžete jakékoliv ovoce

meruňková dřeň
foto: Akademie kvality
Meruňková dřeň je skvělou alternativou ke kupovaným přeslazeným nanukům. Tento recept na ni je univerzální a místo meruněk můžete použít jakékoliv ovoce.

Nejzdravější nanuk či zmrzlina obsahuje pouze kvalitní a zralé rozmixované ovoce, trochu vody a jako sladidlo med, samozřejmě koupený přímo od včelaře. Tento recept je univerzální, meruňky můžete nahradit jakýmkoliv ovocem. Není třeba kupovat předražené nanuky a zmrzliny, které obsahují spoustu cukru a ovoce pomálu, když si vše můžete udělat během chvilky sami.  

Merunkove-nanuky_final_Akademie-kvality4
Vynikající a zdravá meruňková dřeň.

Ingredience:

  • 5 zralých meruněk
  • 150 ml vody
  • 2 lžíce medu

Postup:

  1. Meruňky rozmixujte s vodou a přidejte med.
  2. Vlijte do formiček na nanuky a nechte zamrznout. Pokud nemáte formičky na nanuky, dejte dřeň do kelímků či plastové nádoby.

Zdroj: Akademie kvality

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
domácí zmrzlina

Poctivá domácí zmrzlina jako ze staré cukrárny. Recepty našich babiček

Domácí zmrzlina jako z vyhlášené cukrárny. Zvládnete si ji udělat doma sami a není to nic složitého, pokud znáte pár fíglů starých zmrzlinářů. Připravte si podle receptů z poloviny minulého století krémovou vanilkovou, čokoládovou, oříškovou či kávovou. Nebo máte rádi spíše ovocnou, citrónovou a tuti-fruti?