Druhý díl seriálu „Rozjet vlastní podnikání ve středním věku. ANO nebo NE?“ Nápad – vize – důvěra v sebe i svůj projekt.

Ať už máte jakýkoliv důvod opustit jistoty zaměstnance a vydat se nejistou a neprobádanou cestou vlastního podnikání, měli byste si nejdříve odpovědět na několik důležitých otázek.

Někdy se vám váš podnikatelský záměr může jevit jako geniální nápad, ale pokud si projdete a odpovíte poctivě na níže uvedené otázky, ve finále můžete přijít na to, že to zas až tak geniální není. Které otázky to jsou?

Vezměte si hodně velký papír, uvařte si kafe nebo nalijte sklenku vína, projděte si bod po bodu a ke každému zapište, co vás napadne. Pak se k tomu klidně i po dobu několika týdnů vracejte, doplňujte, připisujte a škrtejte. Až budete mít pocit, že máte na papíře sepsáno vše, projděte to ještě s členy rodiny či kamarády, je to důležitý pohled nebo spíše nadhled, který vám samotným ve fázi nadšení může chybět.

Nápad – vize – důvěra v sebe i svůj projekt

Jako první bod na startovní čáře vašeho nového života je nápad, v čem podnikat, co světu nabídnout. Další otázkou, kterou byste si měli zodpovědět, je kam to chci dotáhnout aspoň v krátkodobém horizontu jednoho roku. Svému projektu musíte věřit a nepochybovat o svém rozhodnutí ani o tom, že to vy sami zvládnete. 

Chcete do toho jít i za cenu překážek, které vám budou přes cestu padat jindy více a jindy méně, ale budou, to tak prostě je? Cesta je to nerovná, plná zatáček a nikdy nebudete vědět, co vás za dalším rohem čeká. Pokud to budete brát jako dobrodružnou cestu do neznámých končin, pak jste na dobré cestě to celé úspěšně zvládnout a nasměrovat svůj život úplně jiným směrem. 

Kromě spousty úskalí a překážek má vlastní podnikání i mnoho kladů. Budete sami sobě šéfem, naučíte se spoustu nových věcí, seznámíte se s mnoha lidmi a budou se vám postupně otevírat další a další možnosti. Váš život se změní a obohatí.

Už víte, v čem byste chtěli podnikat? Tužka, papír a kafe připraveno? Tak jdeme na otázky! Sledujte třetí díl našeho seriálu a přidejte se na naše FB stránky Velké ucho1, ať vám nic důležitého (nejen z téhle oblasti) neunikne. A pro vaše příspěvky a náměty je tady naše FB skupina Aktivní lidé ve středním věku 40+.Inspirace pro život.

PRVNÍ DÍL SERIÁLU NAJDETE TADY.