22.5.2022
Neděle
Svátek slaví
Emil
22.5.2022
Neděle
Svátek slaví
Emil

Velkeucho.cz » Domov a zahrada » Příprava bazénu na léto začíná už na jaře. Nepodceňte ji

Příprava bazénu na léto začíná už na jaře. Nepodceňte ji

Foto: Archiv firmy Albixon
Příprava bazénu na letní sezónu začíná už na jaře, kdy se teplota vody pohybuje okolo 10 °C. Jen tak docílíte toho, že se v létě budete koupat v křišťálově čisté vodě. Pokud budete bazén odzimovávat sami, tady jsou rady a tipy, jak postupovat krok za krokem.

První zásadou správného jarního zprovoznění bazénu je začínat s přípravou už v době, kdy se začne teplota vody pohybovat okolo 10 °C. Při těchto teplotách bazénové vody se totiž zvyšuje možnost růstu řas, tvorba a množení bakterií a různých mikroorganismů a vy se tak vyhnete zbytečným pozdějším komplikacím s ušetřením financí.

Foto: Archiv firmy Albixon

Při správném zazimování bazénu byla odpojena čerpadla i ostatní technologie (UV lampa, solnička, ionizátor apod.), částečně odpuštěna voda a na hladině byly umístěny dilatační plováky. Nejprve z bazénu vyjměte všechny dilatační plováky a odstraňte pomocí teleskopické síťky větší nečistoty, jako je listí a větvičky stromů. Zavřete ventily technologií v bazénu a začněte odpouštět zbylou vodu.

Až bude všechna voda odpuštěna, namontujte zpět všechna čerpadla a další technologie. Před montáží se ale ujistěte o jejich čistotě. Poté otevřete veškeré ventily a přesvědčte se o těsnosti jejich spojů. Pokud zjistíte jakýkoli únik bazénové vody, je nezbytné daný spoj dotěsnit. Kontrola těsnosti by však měla probíhat po celou sezónu, a to minimálně jednou týdně.

Před spuštěním čerpadla přepněte funkci šesticestného ventilu do polohy „Filtrace“ a přesvědčte se, že je ve skimmeru umístěn košík pro zachycení hrubých nečistot a nevykazuje žádnou formu poškození. Pokud je vše v pořádku, můžete spustit čerpadla. Po vypuštění vody pečlivě omyjte celý bazén speciálním čističem pro bazénové povrchy. Poté důkladně opláchněte všechny stěny, aby se přípravek následně nedostal do bazénové vody.

Foto: Archiv firmy Albixon

Jak na křišťálově čistou vodu

Nejdůležitějším faktorem pro křišťálově čistou vodu po celou sezónu jsou ideální hodnoty pH vody a volného chlóru. Ty by se u pH měly pohybovat mezi 6,5 až 7,6 u chlóru pak 0,1 až 0,6. Tyto hodnoty snadno změříte testerem. Po napuštění vody vždy zjistěte hodnoty pH a případně upravte pouze pomocí produktů k tomu určených. Používáte-li pro údržbu vody pouze chemické prostředky, změřte i hodnotu volného chlóru. V případě údržby bazénové vody pomocí UV lampy rovněž sledujte hodnoty pH.

Zdroj informací: Albixon

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Bazén na zahradě. Dobře zvažte všechna pro i proti

Zvažujete, zda si pořídit na zahradu bazén s pevnou kostrou? Rozhodnutí nebývá jednoduché,  jde o nemalou investici a bazén zůstane na místě mnoho let. Kromě odpovědi na otázku, jak a na kolik ho budeme využívat, jsou tu ještě další faktory, které musíte dobře uvážit.

Dekorace vánočního stolu. Stačí snadný malý trik a bude vypadat krásně

Nemáte čas dlouze přemýšlet, jak vyzdobit a upravit vánoční stůl ke slavnostní štědrovečerní večeři? Zkuste pěkně naaranžovat ubrousky a příbory. Tento malý detail pozvedne celou tabuli o několik stupňů výše. Pak už postačí pár větviček, svícen nebo věnec a máte hotovo. Teď už jen  zavolat: „Ubrousku prostři se!“