Co nám může dát strom starý 200 miliónů let?

Ginko biloba. Jinan dvoulaločný.

Může nám pomoci řešit poměrně velkou škálu našich zdravotních problémů a také mnohým předejít. Pokud tedy uvěříte vědcům, kteří provedli stovky výzkumů a jeho prospěšnost obhajují. O jaký strom jde? Je to JINAN DVOULALOČNÝ, který možná budete znát spíše pod latinským názvem GINKO BILOBA. O tomto stromu se říká, že je starší než lidstvo samo. Ginko biloba je tu už 200 milionů let a v literatuře se uvádí, že je považovaný za nejstarší existující druh stromu. Bývalo ho na naší planetě 15 druhů, ale dnešní ginko je jediné, které přežilo.

Příznivci versus odpůrci ginka

O ginko se vědci zajímají od poloviny minulého století a byly provedeny stovky výzkumů a další stále probíhají. Odpůrci přírodní medicíny zpochybňují jeho účinky a studiemi se snaží dokázat, že žádné nemá. A naopak vědci, kteří pracují s přírodními prostředky, svými studiemi potvrdili, že extrakt z ginka má mnoho přínosů pro naše zdraví. Svými studiemi prokázali, že ginko je velmi všestranná bylinka, která toho umí spoustu – pomáhá zpomalit proces stárnutí, zdokonalit paměť a krevní oběh. Vědecké a klinické studie rovněž dokazují, že ginko může napomáhat koncentraci, odstranit křeče v nohou, zmírnit ušní šelesty a je velmi prospěšný pro duševní pohodu.

Ginko můžeme brát jako prevenci proti:

kardiovaskulárním chorobám

mozkové nedostatečnosti

problémům s rovnováhou

zhoršujícímu se zraku

poškození kůže

následkům slunečního záření

Co radí někteří lékaři

Někteří lékaři ho doporučují pravidelně užívat jako doplněk stravy všem lidem nad 50 let. Z dlouholetých výzkumů vědců, kteří do svých výzkumů zařazují bylinky a přírodní produkty, vyplynulo, že užívání ginka dovede zabránit budoucím problémům, které se pojí se stárnutím organismu. Je dobré ginko užívat dříve, než se problémy opravdu objeví.

Jak to vidí Jiří Janča

Jiří Janča, jeden z našich nejvýznamnějších léčitelů, na základě svých dlouholetých zkušeností ginko doporučuje na všechny výše uvedené problémy. Jeho pacientům ginko pomohlo, a pokud věříte přírodním prostředkům a bylinkám, zkuste ho. Jiří Janča i další vědci uvádí, že užívání ginka v doporučeném množství nemá žádné nežádoucí účinky. Aby splnilo to, co od něho očekáváte, měli byste ho ale užívat dlouhodobě a v dostatečných dávkách.

Na všechny oblasti se podíváme hlouběji v dalších článcích a uvedeme i doporučené množství. Sledujte Velké ucho.