Co dělat, když ztratíte nebo vám někdo ukradne mobil? Víte, co je IMEI a kde ho najít?

Krádež nebo ztráta mobilu je vždycky velmi nepříjemná věc, s tím bude souhlasit určitě každý, komu se to někdy stalo. Bohužel se to stává poměrně často a je s podivem, že většina lidí vůbec neví o způsobu, jak zabránit tomu, aby operátor přístroj zablokoval a zabránil dalšímu použití i po výměně SIM karty. Přístroj tedy bude zlodějům k ničemu!

Svůj mobil už sice pravděpodobně zpátky nedostanete, ale budete si jisti, že ten, kdo ho ukradl, už ho dále neprodá, neboť z něho nebude možné volat ani po výměně SIM karty. Pokud by všichni znali tento jednoduchý způsob, jak i z toho nejdražšího modelu ukradeného přístroje udělat naprosto bezcennou věc, zloději by si jejich krádeže rozmysleli a hned by bylo na světě mnohem veseleji!

JAK NA TO? 

Vytočte na svém mobilu toto:

* # 0 6 #

Na displeji se vám zobrazí 15 místné výrobní číslo vašeho přístroje (IMEI). Někam si ho zapište a v případě ztráty nebo odcizeni vašeho telefonu, nahlaste toto výrobní číslo vašemu operátorovi. Ten bude schopen váš přístroj zablokovat a i po výměně SIM karty bude přístroj nepoužitelný. 

Tak snadné to je, přesto to skoro nikdo neví.

Dejte o tom vědět také svým přátelům a SDÍLEJTE tuto důležitou informaci!