Domácí diagnostika snadno a rychle.

Není to tak dávno, kdy měření tlaku, cukru, cholesterolu, těhotenské testy a mnohé další testy bylo možné provést jen v ordinacích lékařů. Mnohé si nyní můžete změřit sami v pohodlí domova, aniž byte museli čekat hodiny v přeplněných čekárnách.

 

To vše díky produktům pro domácí diagnostiku, kterých je už teď na trhu několik a další rychle přibývají. O tyto zdravotní vychytávky je velký zájem, času máme málo a asi nikdo nechce trávit čas zbytečným běháním od lékaře k lékaři, když si totéž můžeme změřit sami doma.

Testovací sada na přítomnost streptokoků.

Testovací sada na přítomnost streptokoků.

Bolest v krku. Antibiotika ano nebo ne?

Začalo vás škrábat v krku a nejste si jisti, jestli si budete muset dojít k lékaři pro antibiotika nebo si vystačíte s kloktáním a přípravky na bolesti krku, které zvlhčí sliznici, uklidní podrážděné hlasivky a odstraní chrapot?  Zjistíte to snadno a rychle pomocí testu na streptokoky „NO-STEP Strep-A“. Je to rychlá, jednoduchá a spolehlivou diagnostika výskytu streptokoků skupiny A ve výtěru z krku, když máte podezření na infekci hltanu. Během několika minut tak víte, jestli nemoc zvládnete sami nebo budete potřebovat navštívit lékaře. Jednoduchou testovací sadu na streptokoky je dobré mít doma ve své lékárničce, obzvláště když na angíny trpíte. Udělat si tento test je velmi jednoduché, k testovací sadě je přiložený podrobný návod, díky kterému test zvládnete bez problémů.

Pohlavní infekce

V domácím prostředí se dá také udělat test na detekci přenosných pohlavních infekcí – vlastně 3 v 1, pro Trichomonas vaginalis, Candida albicans, Gardnerella vaginalis. Je zvláště vhodný pro muže, protože ti bývají často přenašeči, i když nepociťují žádné příznaky. Když žena často trpí kvasinkovým výtokem, je dobré také otestovat partnera, který určitě ocení, že se to zvládne z pohodlí domova.

Zažívací potíže

Dalším nepříjemným zdravotním problémem, kterým trpí občas asi každý, je nadýmání, nevolnost a bolest žaludku. Příčinou mnohdy bývají bakterie Helicobacter Pylori, které se vyskytují na stěnách žaludku a dvanácterníku, jakmile se přemnoží, způsobují právě nadýmání, nevolnosti od žaludku, vředy a mnohé další zdravotní problémy. Přítomnost této nežádoucí bakterie také můžete zjistit pomocí domácí diagnostiky.

Domácí snímání činnosti srdce

Máte problémy se srdcem a vysokým tlakem a chcete mít všechno pod kontrolou? Potom je čas pořídit si chytrý přístroj zvaný „mobilní EKG rekordér“, který vypadá jako náramek. Nejedná se o žádnou hračku, ale o výkonnou zdravotní pomůcku, pomocí které můžete komunikovat přes mobilní síť se svým lékařem – kardiologem. Měření je možné provádět 24 hodin denně, při libovolné činnosti – sport, práce, spánek, chůze do schodů, apod. Přístroj zobrazuje reálné srdeční funkce, aniž by vás to jakkoliv omezovalo a ovlivňovalo běžné denní povinnosti a záliby.

Pokud vás téma zajímá, tak více informací k domácí diagnostice najdete na www.d-zdravi.cz.