22.5.2022
Neděle
Svátek slaví
Emil
22.5.2022
Neděle
Svátek slaví
Emil

Velkeucho.cz » Výlety a cestování » Šumava. 7 tipů, kam vyrazit na pěší výlety od jara do podzimu

Šumava. 7 tipů, kam vyrazit na pěší výlety od jara do podzimu

Foto: Království lesa
Šumava nabízí spoustu nádherných tras pro pěší výlety. Vybrali jsme 7 míst v okolí Lipna, která se vám budou zaručeně líbit, ať se vydáte sami, s přáteli nebo s dětmi.

Pokud jste ještě nebyli na Stezce korunami stromů na Lipně, tak se na ni určitě vypravte. První návštěvníci se po ní prošli v roce 2012 a byla první stezkou, která u nás byla vybudovaná. Dostanete se k ní pěšky, na kole, lanovkou nebo tzv. stezkabusem. Nahoře u stezky si pak můžete půjčit koloběžku a vychutnat si parádní jízdu dolů z kopce. Stezka je bezbariérová. Na výlet k ní se můžete vydat i s pejsky, ty pak ale musíte nechat dole, kde jsou pro ně připravené speciální boxy, na samotnou stezku nemůžou. Součástí stezky je moc pěkná ptačí stezka, na které najdete 6 maket ptačích hnízd, budky i ptačí hodiny.

Foto: Království lesa

Dalším tipem může být Godošova poustevna, ke které se nejlépe dostanete, půjdete-li po modré turistické značce z hráze lipenské přehrady. Ke skalnímu útvaru se pojí legenda o poustevníkovi Godošovi, který tu žil před třemi sty lety.  

Odtud můžete pokračovat dál do kopce k Čertovu kopytu, zajímavému přírodnímu útvaru, který díky balvanu na svém vrcholku připomíná kopyto čerta.

Pozoruhodné místo je pak Rašeliniště Kapličky, což je přírodní rezervace, která se nachází mezi dnes už zaniklými obcemi Kapličky a Krásná Pole. Tyto obce byly bohužel zničeny při budování železné opony. Z bývalé osady Kapličky se dochovalo několik částí hřbitova, patrné jsou i ruiny po budovách a rostou zde i dávno vysázené ovocné stromy.

Medvědí hora – dostala svůj název po medvědech, kteří ve zdejších lesích hojně žili. Z vrcholků skal je nádherný výhled na Lipno a okolní šumavskou přírodu.

Foto: Království lesa

Pokud se na Šumavu vydáte s dětmi, můžete je vzít na Rodinné lesní hřiště Království lesa. Strávit se tu dá i celý den. Děti budou zkoumat, co se odehrává v nižších patrech lesa. Rozsáhlá lanová centra připomínají stezky pro veverky, kuny, jezevce nebo lišky. Děti se tu naučí poznávat stromy nebo zjistí, jaké vlastnosti má dřevo. Budou umět rozeznat stopy zvířat, které na Šumavě žijí, a pochopí zákonitosti života lesního společenství. K lesnímu areálu se dostanete buď lanovkou, stezkabusem nebo po vyznačené pěší cestě. Vstupenku můžete koupit online na www.lipnocard.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Jak se správně chovat v letadle

V letadle. Co říká etiketa a znáte svá práva i povinnosti?

V letadle. Naplno se rozjíždí hlavní dovolenková sezóna a mnoho z vás za hranice všedních dnů poletí letadlem. Velmi často se v různých diskusích řeší chování některých lidí. Existují však společenská pravidla, kterými je dobré se řídit. Kdyby je znali a chovali se podle nich všichni vzduchoplavci, bylo by na světě lépe a radostněji aspoň v tomto prostoru.