BÝT nebo nebýt? MÍT nebo nemít? SLEDOVAT nebo nesledovat? ČÍST nebo nečít? PSÁT nebo nepsat? FOTIT nebo nefotit? Aneb fenomén zvaný FACEBOOK!

RADY PRO ZAČÁTEČNÍKY. Určitě každý z vás někdy řešil, jestli se přidat k příznivcům Facebooku a založit si svoji stránku. Spousta přátel ji má a kamarádky u kafe nebo chlapi u piva vyprávějí, co se tam zrovna děje a přemlouvají vás, ať se také přidáte. A vy se ne a ne rozhodnout…. Připravili jsem pro vás o Facebooku seriál, kde se dovíte, jak to celé funguje i tipy, jak se dostat k tomu, co chcete.

Asi jako první vás napadne: 

*Jak se to dělá?

*Zvládnu se to naučit? 

*Umím vůbec něco napsat či vyfotit? 

*A bude to vůbec někoho zajímat? 

*K čemu je to vůbec dobré?

Aspoň trochu vám v rozhodování pomůžeme. Jako všechno na světě má i Facebook své silné a slabé stránky, může být pro vás dobrým sluhou nebo zlým pánem, ale záleží jenom na vás, jak na něho budete pohlížet. Pokud ho budete brát jako spojení s přáteli, dávnými známými, spolužáky, které jste roky neviděli, propojení s širší rodinou, tak to bude přínosem. Stejně tak se tam můžete seznámit s lidmi, kteří mají podobné zájmy, starosti, radosti i problémy. Můžete se tam inspirovat, seznamovat, dovídat se o zajímavých akcích a sledovat zprávy z vašeho okolí. Tady je Facebook tím nejlepším sluhou. Pokud od toho budete čekat právě tohle, pak jděte do toho!

Někteří lidé, a není jich zrovna málo, si Facebookem nahrazují skutečný život, a to je pak velký průšvih. Lidi, které nikdy neviděli, považují za své „přátele“, berou vše, co se tady objeví, jako zaručené, a tudíž pravdivé zprávy a na Facebooku tráví spoustu hodin. Pokud byste to měli takto, pak od toho dejte ruce pryč a zůstaňte raději u přátel z masa a kostí a skutečného reálného života a informace si hledejte z jiných zdrojů. Bohužel spousta právě těchto lidí fenoménu sociálních sítí úplně propadla a v krajním případě skončili jako závislí se vším, co k tomu pak náleží. Je to prostě závislost jako každá jiná.

Jako první si tedy odpovězte na otázku, do které skupiny byste asi patřili. A hned v tom máte jasno, jestli si profil založit nebo ne.

Přečtěte si i další články, které jsme pro vás na téma Facebook připravili.