Autokino v pražské malebné Divoké Šárce

Neseďte doma a vyražte do kina! Tedy abychom byli přesní – do autokina. Pro všechny, kterým chybí promítání filmů na velkém plátně, uvádí filmový pop-up Drive-in kino Praha nejen hollywoodské bijáky či festivalové chuťovky, ale i dopolední dětské projekce s dabingem.

 

 

DriveInKinoKde autokino najdete? Na parkovišti u koupaliště Džbán na Praze 6. Kapacita je 100 vozů – na místo se diváci pohodlně dopraví z hlavního tahu na Evropské.

Ceny jsou odstupňované podle toho, kdo se na film skutečně dívá – diváci tedy neplatí paušálně za celé auto, ale za počet návštěvníků. Výhodné vstupné mají studenti a také spolusedící na zadních sedačkách. Na místě bude možné zakoupit občerstvení vyhovující vysokým hygienickým standardům.

LED technologie navíc umožňuje hrát v kteroukoliv denní dobu a za jakéhokoliv počasí.

Projekt autokina řešíme již od začátku karantény, kdy nám otevření bohužel neumožnila přísná opatření. Přes všechny provozní, legislativní a organizační svízele se nám ho ale po několikatýdenní práci povedlo přivést k životu. Nejsme sice první a asi ani poslední, přesto si myslíme, že realizace Drive-in kina smysl má,“ říká producent Jakub Rálek a dodává, že se jedná o neziskový projekt. „V tuto chvíli myslíme na spoustu přátel a kolegů z kulturního prostředí, kteří přišli dočasně o práci. Veškerý zisk z akce proto poputuje na podporu nezávislého filmového průmyslu.“ Konkrétní instituce nebo osoby zveřejní organizátoři již brzy na svých stránkách a sociálních sítích.

 

Program a vstupenky najdete tady: https://goout.net/cs/umelci/drive-in-kino-praha/jfahg/