Aromaterapie uzdraví tělo a pohladí duši

Vůně květin, stromů, pryskyřic a vzácných rostlin k navození fyzické, duševní a emoční pohody využívají lidé už od starověku. Aromatické rostliny mají zázračnou léčivou moc a povzbuzující účinky na mysl.

 

Aromaterapie se jako terapeutická technika objevila na začátku minulého století. Název „aromaterapie“ – léčba vůněmi vymyslel francouzský lékárník René Maurice Gattefosse. Léčit se vůněmi je poměrně jednoduché a esenciální oleje seženete jednoduše, každý tedy může být svým vlastním aromaterapeutem. Stačí jen vědět, která vůně pomáhá na jaký problém. Velmi kvalitní 100% přírodní esenciální oleje najdete pod značkou Salus, v nabídce má desítky druhů. Nyní rozšiřuje jejich řadu o tři novinky: s Libavkou, Oreganem a BIO Eukalyptem Radiatou.

Na co pomohou? 

BIO Eukalyptus RadiataBIO Eukalypt Radiata

Intenzivní, svěží, ale přitom jemně vonící bio olej, který je známý především pro své antiseptické a imunitu podporující schopnosti. Výborně se hodí při akné a také skvěle poslouží při rýmě a nachlazení, namožených svalech i při chronické únavě. Díky jeho jemnosti jej lze použít v  nízkých dávkách i pro malá miminka již od 9. týdne věku.

LibavkaLibavka

Olej z libavky je známý tím, že je vhodný při bolestech, revmatických problémech ale třeba i při celulitidě. Tato intenzivní sladce mentolovo-jehličnatá vůně bývá opěvovaná a oblíbená hlavně pro své výrazné antiseptické a analgetické, protizánětlivé a prohřívací účinky. Při delším používání doporučujeme dělat přestávky. Neměli by jej používat těhotné ženy a děti do 6 let.

OreganoOregano

Oregano také známé pod názvem dobromyslová silice, je skvělé díky své schopnosti navozovat dobrou náladu, uvolnit a skvěle podpořit celkovou koncentraci. Má sladce bylinnou, až peprnou vůni. Vyhledávané je pro své antibakteriální a antimykotické účinky. Přijde vhod i při nachlazení, revmatických a svalových obtížích. Účinné proti parazitům. V těhotenství je lepší se této esenci vyhnout.

Více na www.saloos.cz