150 báječných receptů pro celou domácnost

Rady, tipy a recepty, jak uklidit celou domácnost pomocí přírodních a ekologických prostředků, ušetřit spoustu peněz a ochránit přírodu od toxinů, které pocházejí z průmyslově vyráběných čisticích prostředků, je tématem knihy „Jak na domácnost bez chemie a jedů“ od autorky Becky Rapinchuk.

 

Domacnost_lowPo jejím prolistování zjistíte, že recepty na výrobu vlastních domácích čisticích prostředků nejsou složité a nebudete k tomu potřebovat ani mnoho ingrediencí. Mnohé vyrobíte z toho, co máte určitě doma – z citrónu, jedlé sody, peroxidu vodíku nebo octu. Někdy budete potřebovat i něco navíc, ale dnes už nebude problém koupit třeba kastilské mýdlo nebo esenciální oleje.

Knížka je řazená do kapitol – recepty do kuchyně, do koupelny, do ložnice, do obýváku, do dětského pokoje, na praní prádla, na podlahy, na zahradu i do sklepa. V každé kapitole je pak spousta různých receptů.

V příloze najdete i plány, podle kterých můžete při úklidu postupovat. Co dělat denně, co jednou za týden a co stačí jednou za měsíc.

Vydalo nakladatelství Grada v roce 2020. Koupíte ji za cca 250 Kč. Více na www.grada.cz

 Velké ucho doporučuje!