107 míst, na která byste se měli vydat jako každý správný Čech. Znáte je všechny?

Dovedli byste jako správní Češi odpovědět třeba na tyto otázky? Který náš hrad je nejnavštěvovanější? Kudy vede naučná stezka do pravěku? Kde najdete Veselý Kopec, Dlouhé stráně či muzeum Eduarda Štorcha? Umíte vyjmenovat všechny naše památky zapsané v seznamu UNESCO? Nemusíte se stydět, pokud nevíte všechno, když víte, kde odpovědi hledat. 

Dalším tipem na pozoruhodnou knížku, která by se vám mohla hodit do vaší domácí knihovny, je „Co má poznat správný Čech“ od Jany a Michala Vaněčkových s ilustracemi Václava Ráže. Je určena všem, kteří rádi výletují po naší vlasti a rozumět jí budou čtenáři od cca 11 let. Tedy může být i hodnotným dárkem pro starší děti.

Všechna místa se do knihy samozřejmě nevešla, je jich tu přesně 107. Můžete si pak třeba udělat svůj vlastní cestovatelský deník s popisem a fotografiemi míst, která máte rádi.

V knize najdete vybraná česká NEJ, kulturní zajímavosti, muzea, galerie, hrady a zámky, skanzeny i moderní vily, katakomby a podzemí i památky technické a přírodní. 

Vydalo nakladatelství Grada Publishing pod značkou Bambook. Koupit se dá v kamenných knihkupectvích a na eshopech za cenu okolo 349 Kč.

Velké ucho doporučuje!