TIP: Méně známá oblast Dolní Morava

Úžasná příroda v okolí Kralického Sněžníku, trasy pro cyklisty i turistické cesty pro pěší, spousta zajímavých atrakcí pro děti i dospělé. To je dnešní resort Dolní Morava, kam se můžete vydat v létě i v zimě za relaxací i aktivním odpočinkem. 

 

Tento kraj leží tak trochu ve stínu turisticky hojně navštěvovaných Krkonoš, Jizerských hor nebo Šumavy a mnozí milovníci hor ho ještě nestačili objevit. To se ale brzy určitě změní, neboť je tu opravdu co dělat a stále se tu buduje pro návštěvníky něco nového. 

Dolní Morava nabízí spoustu půvabných tras neporušenou přírodou.

Dolní Morava nabízí spoustu půvabných tras neporušenou přírodou.

Velkým zážitkem pro celou rodinu určitě bude nově otevřená Stezka v oblacích. Dřevěná stavba dosáhne výšky 55 metrů. Ty si nahoru vyšlápnete už na přelomu prázdnin po dřevěné klikaté cestě, dolů si můžete užít 101 metrů dlouhý sešup tobogánem.

Adrenalin zažijete i na Bobové dráze nebo ve skvělém Lanovém parku. Pokud se ale raději držíte při zemi, můžete si půjčit vozítka segwaye. Milovníci kol letos jistě nevynechají oblíbené Single traily. To jsou jednosměrné cyklo trasy, které sjedete bez obav, že byste potkali někoho v protisměru. Tu s názvem Sloní trail zvládnou i ti nejmenší a všichni začínající cyklisté.

Dolní Morava: Mamutíkův vodní park.

Dolní Morava: Mamutíkův vodní park.

Na návštěvu Mamutíkova vodního parku si vyhraďte alespoň jeden den. Park byl otevřen loni v červnu a děti i dospělí si ho hned zamilovali. I proto se letos v létě plánuje jeho rozšíření o další zábavné atrakce s vodou.

Už začátkem prázdnin pro vás resort otevře další ojedinělou novinku u nás, a to Lesní zážitkový park, který navazuje hned na Mamutíkův vodní park. Těšit se můžete na čtyři naprosto unikátní dřevěné domečky zavěšené mezi stromy. V domku Centrál se vyřádí spíše malé děti, v tom s názvem Herna najdete deskové hry, ve třetím budete luštit šifru a z chaloupky Rozhledna můžete pozorovat zvěř. U domečků jsou lanové žebříky, mosty, lezecké stěny, tobogány nebo třeba Liánová cesta. Ale dost už bylo nápovědy, Lesní zážitkový park musíte objevit sami!

Z Dolní Moravy můžete podniknout pěší výlet na Kralický Sněžník, projít se okolo bunkrů v Kralické pevnostní oblasti, ochutnat v Hanušovicích pivo Holba a prohlédnout si tu pivovarské muzeum, vyšlápnout si na rozhlednu Klepý, navštívit poutní místo Horu Matky Boží, objevit pramen řeky Moravy a to zdaleka není všechno. Nabízí se tady tolik možností, že si tu klidně můžete naplánovat i dvou týdenní dovolenou.

Dolní Morava: Wellness hotel Vista.

Dolní Morava: Wellness hotel Vista.

O výhodných pobytových balíčcích pro cyklisty, jogíny, zamilované nebo rodiny s dětmi si přečtěte na stránkách www.hotel-dolnimorava.cz. A když budete online, rovnou si na www.dolnimorava.cz zaregistrujte i výhodnou Resort Card. S tou máte až 50% slevu na různé aktivity.

Kdo má rád pohodlí a po náročném programu by rád relaxoval ve wellness, tomu se určitě bude líbit třeba v hotelu Vista. Ten nabízí wellness přímo luxusní a také speciální určený dětem. Děti můžete na chvíli svěřit do péče zkušených animátorů, kteří pro ně mají připravený zábavný program tak, abyste si mohli odpočinout i od nich.