Jak si vytvořit dokonalý a praktický šatník

Oděvní návrhářka Ilona Donátová radí ženám, jak si vybudovat praktický šatník a nemít doma spoustu oblečení, které jen zabírají místo ve skříni. Je to jednoduché, stačí si zapamatovat pár pravidel.

 

adMít každý den slušivý a moderní outfit, vypadat stále dobře, nemuset za módní kousky utrácet horentní sumy a nepropadat panice při pohledu na přeplněné skříně. Pokud by se vám toto líbilo, pak není nic jednoduššího, než si doma vybudovat dokonalý šatník. Návrhářka Ilona Donátová radí ženám, jak na to.

Jak oblečení nakupovat, abyste nakonec neměly plné skříně a ve finále nic na sebe?

Skříň přetéká k prasknutí a vy nemáte co na sebe? Potom nejspíš nemáte správně vytvořený základ šatníku. Pro každého je ale základ šatníku něco jiného, pro někoho to jsou kalhoty, sukně a ve stejné barvě sako, kardigan, bunda a bílá košile, triko. Záleží na tom, co rády nosíte.

lowJak tedy sestavit ideální šatník?

Vylovte ze svého šatníku čtyři až pět kousků oblečení (například kalhoty- sukni – sako/kardigan/bundu – košili, triko), které nosíte nejraději. Začněte k nim dokupovat (přidávat) kousky oblečení, které se dají kompletovat se základem a zároveň ho oživí. Prostě udělají základní oblečení šmrncovnější. Poradí vám například v prodejnách Ateliéru Donát nebo můžete vhodné kombinace okouknout na pravidelných setkáních, které ateliér pořádá.

Jak vypadat štíhlejší, než doopravdy jste?

Určitě chcete mít nejen pěkné oblečení, ale také v něm dobře vypadat. Pokud máte pár kilo navíc, vyzkoušejte tyto tři jednoduché triky:

  • vyšší podpatky a tvar boty do špičky
  • oblékat si jemnější materiály a vrstvit je
  • pracovat s kombinacemi barev a vzorů

 Jak opticky prodloužit nohy?

Boty i kalhoty (punčochy) oblékejte ve stejném tónu, ze střihů vybírejte slim nebo naopak široké kalhoty. Sukně by měla obepínat boky a měla by mít úzký střih (zvonová postavu zkracuje). Pokud jste štíhlá v pase, noste u kalhot i sukní vyšší pas. Horní díl by neměl sahat pod zadek, ale naopak jenom do pasu nebo 3-5 cm pod něj, opticky tak zkrátíte trup. A samozřejmě pomůžou vyšší podpatky.

Více informací najdete na: www.atelierdonat.cz nebo www.facebook.com/atelierdonat/

DSC_9592u