Skvělý špionážní thriller „Africká mise“

TIP na knížku, kterou přečtete jedním dechem. Atraktivní prostředí a agenti švédské tajné služby v poutavém příběhu z Afriky ocení všichni milovníci tohoto žánru.

 

Autor knížky, Robert Karjel (*1965), je původním povoláním důstojník švédského vojenského letectva. Pilotoval vrtulník na misích v Afganistanu a byl přímým účastníkem v zásazích proti nebezpečným somálským pirátům. Jeho prvotina s názvem „Švéd“ (u nás vyšla v roce 2014) byla přeložena do mnoha jazyků a patří ke světovým bestsellerům. Stejně jako prvotina, tak i druhá kniha „Africká mise“ je inspirovaná jeho vlastními zážitky z práce ve švédských službách a vojenských misí. Perfektně zná prostředí, do kterých zasazuje své příběhy, i to, jak dnes fungují tajné služby.

_DSC0002_lowO čem je „Africká mise“? V džibutském hlavním městě byl zastřelen švédský poručík a jeho smrt má přímo na místě vyšetřit agent švédské tajné služby Ernst Grip. Ten je také zároveň pověřen jako vyjednávač se somálskými piráty, kteří v tu samou dobu přepadli luxusní jachtu v Adenském zálivu a unesli švédskou rodinu. Zapeklitá situace, ve které využívá nestandardních postupů a prostředků, aby objasnil skutečné události poručíkovy smrti a zachránil unesenou rodinu.

Velké ucho doporučuje!

  • Vydalo nakladatelství Plus ve společnosti Albatros Media v roce 2017.
  • Koupíte v internetovém knihkupectví: www.albatrosmedia.cz nebo v kamenných knihkupectvích.
  • Doporučená MOC: 349 Kč