Sladký život amerického cukráře v Paříži

Cukrář David Lebovitz je známým autorem kuchařek a teď také úspěšným spisovatelem, kterého uchvátil život ve francouzské metropoli natolik, že o něm napsal knížku s názvem „Sladký život v Paříži.

 

Když cukrář David Lebovitz poprvé navštívil Paříž, byl z ní tak unešený, že se tu chtěl na pár let usadit. Jeho sen se mu nakonec splnil a on začíná žít svůj sladký život v městě Na Sieně. Paříž si zamiloval, i když někdy bylo těžké Francouzům porozumět. Má ale tajný recept na přežití – své kuchařské dovednosti. Žádná protivná francouzská úřednice totiž neodolá čokoládovému dortíku…

_DSC0029_lowDavid s vtipem a nadhledem vypráví o tom, jak tu žil, pracoval a snažil se sžít s domorodci. Svoje zábavné historky vypráví s vtipem a nadhledem. Prokládá je skvělými recepty na sladké i slané dobroty, kterým nikdo nedokáže odolat. Takže v knížce najdete nejen vyprávění o životě Američana v Paříži, ale také skvělé a lákavé recepty třeba na vepřovou pečeni s glazurou z hnědého cukru a bourbounu, čokoládové dortíky s mandlemi, madlenky s citronovou polevou, burákový zelný salát, dort s absintem, karamelovou omáčku se soleným máslem, sardinky s cibulí a rozinkami na benátský způsob a mnoho dalších.

Knihu „Sladký život v Paříži“ vydalo ji nakladatelství Motto ve společnosti Albatros media v roce 2017. Koupíte ji za cca 299 Kč v kamenných i internetových knihkupectvích. Například na www.albatrosmedia.cz.

Velké ucho doporučuje!