Tři zaručené vánoční tipy na knížky pro ženy

TIPY NA DÁRKY. Jaké by to byly Vánoce, kdyby každý člověk nenašel pod stromečkem aspoň jednu knížku! Co potěší ženu v každém věku? Určitě román, ve kterém nechybí láska a humor. Máme pro vás 3 zaručené tipy, na které můžete letos vsadit.

 

Láska a sýr v Paříži (Victoria Brownleeová)

laska_syrPříběh sice začíná v australském Malbourne, ale jeho hlavní část se odehraje ve městě pod Eiffelovkou. Ella žije osm let s přítelem Paulem v Malbourne, kde mají společný byt. Ella se domnívá, že brzy budou mít i stejné příjmení a jejich život se bude ubírat tradičním směrem – svatba, rodina, děti, stálé zaměstnání. Je to ale úplně jinak, než si vysnila. Místo žádosti o její ruku se Paul rozhodl, že pojede hledat sám sebe a svou duchovní cestu kamsi na odlehlé místo do Thajska a s Ellou se rozchází. Ella řeší otázku, jak nejlépe zahojit zlomené srdce. Úplně změní svůj život i zaběhaný stereotyp a odjíždí do Paříže, kde teprve začíná to pravé dobrodružství bez znalosti jazyka i tamní kultury. Pomalu, s humorem a nadhledem, se učí mluvit, jíst a milovat po francouzsku. Provede vás nejrůznějšími kulinárními zážitky a zvyklostmi této země a možná vás také inspiruje ke změně života v duchu rčení „co mě nezabije, to mě posílí“.

TIP Velkého ucha: knížka bude skvělým dárkem třeba pro kamarádku, která zrovna řeší problém se zlomeným srdcem, nutně potřebuje změnit styl života a neví, jak na to.

Vydalo nakladatelství Metafora, Grada Publishing 2019. Koupíte ji od 253 do 349 Kč.

Někdy je hezké, že mě miluješ (Marie Vareilleová)

hezke_milovatPokud máte rády příběhy ve stylu „Deník Bridget Jonesové“, pak se vám tahle knížka bude zaručeně líbit. Vtipně napsaný a čtivý román líčí nejen milostné trable dvou kamarádek, Chloé a Constance. Každá je povahou úplně jiná, ale obě mají jedno společné – potíže s láskou. Jedou za ní až „na kraj světa“ – z Paříže přes kraj sauternských vinic až do Londýna. Ale nejsou to jen humorné scénky ze života dvou přítelkyň, kterým osud zatím neposlal toho pravého, uprostřed příběhů dojde i na vážná témata stárnutí a odcházení ze života.

TIP Velkého ucha: kniha bude pěkným dárkem třeba pro dospělou dceru, která je také ve fázi hledání toho pravého pana Darcyho.

Vydalo nakladatelství Metafora, Grada Publishing 2019. Koupíte ji od 280 do 329 Kč.

Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě (Silvia Araziová)

muz_spatRomán o rozchodu, ztrátě, bolesti, hledání a novém začátku je příběhem, který prožívá každá žena, které se po mnoha letech rozpadlo manželství. Příběh Lucie začíná během poslední noci společného života s Pedrem. Něco končí a něco nového začíná. Radikální změna života ale přináší kromě osamělosti, zamyšlením nad láskou i manželstvím také komické situace. Rozchodem život nekončí, je třeba jít dál, najít sama sebe a třeba také novou lásku.

TIP Velkého ucha: kniha bude určitě inspirací pro někoho blízkého, kdo zrovna prochází obdobím rozchodu a potřebuje ubezpečit, že v tom není sám, kdo hledá impuls pro nový začátek.

Vydalo nakladatelství Metafora, Grada Publishing 2019. Koupíte ji od 160 do 200 Kč.