Žluté lázně v Praze letos jedou na plný plyn

Hudební koncerty, nový sport na vodě, letní kino i relax na pláži. Areál Žluté lázně v Praze 4 – Podolí čeká pořádně nabitá sezóna. Sportovní a relaxační komplex na břehu Vltavy nabídne letos návštěvníkům aktivity na mnoho způsobů a pro všechny věkové kategorie.

 

„Žluté lázně se letos postarají o to, že nikdo v Praze nebude chtít sedět doma. Výčet hudebních vystoupení je opravdu velký. Spojení s řekou je pro nás přirozené, stejně jako přinášení nových výzev pro milovníky sportů a adrenalinu. Samozřejmostí je dobré jídlo a pití a příjemný relax na plážích na břehu Vltavy. Přichystali jsme spoustu novinek a dál budeme pokračovat v osvědčených projektech, jako je velké letní kino nebo Stand Up Comedy Na Stojáka,“ říká Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, provozovatele areálu Žluté lázně. 

Hudba a komedie na pláži

Milovníky open air koncertů čeká ve Žlutých lázních pestré léto a spousta koncertů. Bude tu Monkey Business, Walda Gang, Alkehol, Komunál, Rybičky 48 a mnoho dalších muzikantů.

Hned sedmkrát během léta přijedou v rámci Stand Up Comedy Na Stojáka do Žlutých lázní Lukáš Pavlásek, Daniel Čech, Karel Hynek a další protagonisté tohoto pořadu.

V sobotu 1. června startuje ve Žlutých lázních oblíbené letní kino. Filmoví fanoušci mohou přijít na snímky různých žánrů vždy každé úterý a sobotu.

Ve spolupráci s kytary.cz je také možné si v areálu zapůjčit zdarma hudební nástroje a zpestřit si tak večer u řeky. K dispozici jsou elektronické bicí a klavír, kytara a ukulele.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAAdrenalin na vodě i na chodníku

Areál Žluté lázně nabídne letos milovníkům vodních sportů novou atrakci. Jako první půjčovna ve střední Evropě představí nový vodní surf eFoil. Jde vlastně o prkno s elektropohonem, bezdrátovým ovládáním a křídlem, jehož pomocí jezdec doslova létá nad hladinou. Efoil je prkno s elektrickým pohonem, na kterém se díky hydrodynamice vznesete nad vodní hladinu a vyzkoušíte tak opravdu mimořádný pocit, který spojuje surfování a létání. Navíc se to naučíte během několika minut.

Ve Žlutých lázních si také nadšení sportovci mohou vyzkoušet jízdu na OneWheel XR. Jde vlastně o snowboarding přenesený do letního období. Jezdci ho využijí na silnicích i na chodnících a zjednoduší si přepravu po městě, která tak bude i zábavnější.

OLYMPUS DIGITAL CAMERANovinka pro sportovce pod širým nebem – crossfitové hřiště Yellow Gym

Milovníky cvičení pod širým nebem potěší nově vytvořené crossfitové hřiště, které vzniklo v prostoru původních pétanqueových drah. Hřiště je určené všem, kteří se chtějí protáhnout, cvičit s vlastní váhou těla nebo za pomoci činek či vzpírat. Hřiště s výhledem na řeku je vybavené tréninkovou konstrukcí vysokou 4,5 metru, Kettlbelly a jednoručními činkami do 40 kilogramů, vzpěračskými osami, Trap Barrem, Box Jumpem, gymnastickými kruhy a dalším zařízením. Každý se může přihlásit také do skupinových lekcí, nebo si objednat soukromé tréninky pod vedením profesionálních trenérů.

 Žluté lázně otvírají dveře komunitním aktivitám

Areál na břehu Vltavy se chce nově zaměřit na komunitní a startupové projekty pro všechny generace. Nabízí proto své prostory pro aktivity různých komunitní projektů, začínajících i zavedených spolků, klubů, spolků či sdružení zdarma.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA„Chceme maximálně podpořit veřejný a spolkový život v Praze a nabídnout náš areál všem zájemcům. V našem sportovním, relaxačním i gastronomickém zázemí se budou moci setkávat a provozovat veškeré zájmové aktivity. Uvítáme tu například mladé nadšence do cvičení a pohybu, sběratele známek i členy nejrůznějších kroužků a sdružení, umožníme konání kuchařských workshopů, výstavy mladých umělců, poskytneme prostory k akcím pro děti i seniory stejně jako pro začínající sportovce, umělce nebo hudebníky. Naším cílem je, aby se Žluté lázně staly jejich domovskou scénou a na břehu Vltavy to jaksepatří žilo,“ upřesňuje Jennifer Nehézová, koordinátorka projektu.

Už teď je připravená řada komunitních projektů, kterých se mohou návštěvníci Žlutých lázní účastnit. Například výtvarné workshopy, lekce salsy, pravidelné šachové turnaje, výměnný bazar s oblečením nebo kurzy sebeobrany.

Půjčovny

Ve Žlutých lázních funguje půjčovna koloběžek, in-line bruslí, longboardů, paddleboardů, kajaků a dalších doplňků. Je možné si pronajmout lehátko se slunečníkem, nebo si zapůjčit různé sportovní náčiní. V areálu je možné si zahrát beachvolejbal, nohejbal, stolní tenis nebo ruské kuželky.

 Aktuální informace najdete na webu www.zlutelazne.cz nebo FB profilu.