TIP na knihu pro ženy: Oheň a voda

Napínavý román, jehož děj se odehrává ve Švédsku, New Yorku a africkém Čadu. Po romanci Nepřátelé a milenci je druhým dílem úspěšné trilogie. Co můžete čekat? Nečekaná odhalení, svižný děj, lásku, vášeň i erotiku. Knížka se bude líbit hlavně ženám.

Simona Ahrnstedtová (1967) je švédská spisovatelka s českými kořeny. Pracuje zároveň jako psychologická poradkyně a terapeutka. Ze své bohaté praxe také čerpá náměty na své knížky. Ve Švédsku mají její díla velký úspěch a její první román ze současnosti „Nepřátelé a milenci“ je přeložen do několika jazyků. V soukromém životě je velkou milovnicí sýrů a zapálenou feministkou. Žije nedaleko Stockholmu.

ohenKdo jsou hlavní hrdinové románu?

ALEXANDER DE LA GRIP je známý z bulvárního tisku a blogů zaměřených na společenské drby jako bohatý playboy, dekadentně rozhazující peníze po celém světě. Většinu svých dnů tráví zotavováním se z předcházejících nocí. Na kontě má dlouhý seznam svedených krásek a zdá se, že ho ve skutečnosti nezajímá nic a nikdo.

ISOBEL SØRENSENOVÁ pracuje jako dobrovolná lékařka pro organizaci Lékaři bez hranic v utečeneckých táborech, válečných zónách i na místech nejhorších katastrof. Právě se chystá odjet do dětské nemocnice v Čadu, kterou provozuje nadace založená jejím dědečkem.

Je zcela oddaná humanitárnímu poslání, a tak ji znechutí, když Alexander, jako jeden z hlavních sponzorů, zadržuje finanční prostředky potřebné pro další chod nadace. Navzdory tomu, že oba představují zcela odlišné, neslučitelné světy, přeskočí mezi Alexandrem a Isabel velmi záhy jiskra přitažlivosti. Když jeden druhého dotlačí až na samý kraj myslitelné hranice, ukáže se, že pravda je mnohem složitější a zdání většinou klame.