TIP, jak začít podnikat s minimem financí i rizik

Ve středním věku je mnohdy těžké sehnat zajímavou práci. Člověk už má v hlavě srovnané, co by chtěl, co by ho bavilo, kolik času by chtěl trávit v práci, jak daleko by měla být od domova a kolik by za to měl dostat.

 

Představy a realita se ale většinou nepodaří skloubit, pokud se to někomu povedlo, jde spíše o velké štěstí a po padesátce je to rovnou zázrak. Nejčastěji vás do práce, která by se vám líbila, a na kterou byste měli i kvalifikaci a zkušenosti, nevezmou kvůli věku nebo to má jiný háček. Pak nakonec budete muset udělat kompromis, větší nebo menší, slevíte z představ a vezmete práci, která je. Pokud se vaše přání hodně rozcházejí s realitou, zaručeně dojde k tomu, že budete nešťastní a začnete se poohlížet po něčem jiném. Co takhle začít pracovat sám na sebe? Máme pro vás tip na podnikání, na které budete potřebovat jen pár korun a budete moci pracovat klidně z domova. Můžete to zkusit i jako vedlejší činnost a pak se rozhodnout, jak dále.

Trend slow fashion

Téma dnešních dnů je ochrana životního prostředí a šetření energie. Současný trend zero waste (nákupy bez obalů) se promítá i do módy prostřednictvím tzv. slow fashion. Ta je zatím nejpopulárnější v Japonsku nebo USA, ale své příznivce má už i u nás a je jich stále více.  Upozorňuje lidi, aby nakupovali v bazarech a v obchodech z druhé ruky, kde nejen ušetří peníze, ale i naši planetu.

Sami můžete oblečení a jiné věci v bazarech nakupovat, ale také ho prodávat. Víte, že založení vlastního e-shopu může být velmi jednoduché a nestojí téměř nic? Pokud máte ve skříni oblečení, kabelky a doma pěkné věci, které nepotřebujete, založte si e-bazar a prodejte je! Vaši přátelé, kamarádi a sousedé mají určitě doma také spoustu věcí, které vám rádi dají do e-bazaru.

Díky už nastaveným šablonám je založení vlastního e-shopu velmi jednoduché a levné. Podnikat takto můžete kdekoliv a věnovat tomu času tolik, kolik budete chtít. Nejjednodušší aplikaci nabízí společnost Webnode, díky které budete mít v průběhu pár minut vytvořený váš vlastní e-bazar. Stačí si po rychlé registraci na www.webnode.cz vybrat jednu z nabízených šablon. V každé z nich je připraveno několik ukázkových produktů. Díky nim si můžete vyzkoušet, jak bude váš nový e-bazar vypadat a jak se dá se zbožím pracovat. Jakmile si vyberete šablonu, ukázkové produkty jednoduše smažete a vložíte vlastní, které si nafotíte, a určíte cenu. Nově přidané produkty můžete následně editovat a filtrovat podle vašich představ. Vašim zákazníkům ulehčíte orientaci v obchodě a výběr produktů tak, že jednotlivé výrobky zařadíte do kolekcí. Využít můžete i další funkce, jako například dostupnost zboží.

Internetový obchod si můžete vyzkoušet ve verzi zdarma. Přidávejte a upravujte produkty, nastavte si platební metody a způsob dopravy. Pokud se rozhodnete internetový obchod Webnode používat, můžete si ho pořídit jako součást Prémiových balíčků Standart a Profi.

Více informací najdete na www.webnode.cz.