Buddhismus nejen pro chlapy

Útlou knížku s tímto nevšedním názvem jsme objevili u nás v knihkupectví. Má podtitul „Příručka pro neohrožené“. Její autor, Gerry Stribling, píše o buddhistických tématech a prý domov opouští, jenom když jde na jógu…

 

V annotaci slibuje přístupný úvod do buddhistického učení. To vše s humorem, nadhledem a sebeironií, moderně, čtivě a srozumitelně. Autor jel studovat učení přímo ke zdroji – k mnichům na Srí Lanku do kláštera Srí Bódhirádži, psal se rok 2001.

Autor knihy je původní profesí mariňákem amerického vojenského námořnictva, takže povoláním dosti vzdálen od života v klášteře. Co mu tyto dva zcela rozdílné světy přinesly a co ho naučily? Mariňáci učí sebeobětování a mniši učí a žijí tajemství života, které spočívá v radosti ze sebeobětování. Od mariňáků se naučil, jak něco udělat pro ostatní, od mnichů pak, jak být šťastný.

budhiVelmi zajímavý a nevšední pohled, nebudeme prozrazovat více, knížka stojí za přečtení. Určitě se bude líbit všem, kteří chtějí proniknout do tajů buddhismu a pochopit toto učení.

Velké ucho doporučuje!

  • Vydalo nakladatelství Euromedia Group v edici Pragma v roce 2017.
  • Koupíte v internetovém knihkupectví: www.knizniklub.cz nebo v kamenných knihkupectvích.
  • Doporučená MOC: 149 Kč