Recept na krémové ovocné košíčky

Další skvělý recept na jednoduchý moučník, který zvládnete připravit během chvilky. Potřebovat k tomu budete jen pár surovin a ovoce, které máte rádi. Může být čerstvé i kompotované.

 

 

kremove_ovocne kosicky_lowDoba přípravy: asi 30 minut
Doba pečení: asi 20 minut
Vystačí na: asi 12 porcí

Přísady:
Na těsto:
500 g listového těsta

Na krém:
300 ml polotučného mléka
1 balíček Zlatého klasu Dr.Oetker
80 g cukru
125 g změklého másla

Na ozdobení:
libovolné čerstvé ovoce

Ještě potřebujeme:
formu na muffiny (na 12 muffinů)
elektrický ruční šlehač
cukrářský sáček s řezanou trubičkou

Příprava:
1. Na přípravu těsta listové těsto rozdělíme na poloviny. Z každé poloviny vyválíme na pomoučené pracovní ploše plát, který nakrájíme na 12 stejných čtverců. Vždy dva čtverce vložíme do formiček na muffiny vymazaných olejem křížem přes sebe a propícháme na několika místech vidličkou (na těsto můžeme nasypat fazole, těsto tolik nevyběhne a vytvoří se hlubší košíček, po upečení fazole vyjmeme). Vložíme do předehřáté trouby a pečeme.

Elektrická trouba: 200 °C
Horkovzdušná trouba: 180 °C
Plynová trouba: stupeň 4

Doba pečení: asi 20 minut

2. Košíčky necháme ve formě vychladnout.

3. Na přípravu krému nalijeme do kastrůlku 200 ml mléka a přivedeme k varu. Ve zbylém mléce rozmícháme Zlatý klas s cukrem. Nalijeme do vroucího mléka a povaříme asi 1 minutu. Za občasného zamíchání necháme krém zcela vychladnout. Krém a máslo vyšleháme elektrickým ručním šlehačem na nejvyšším stupni dohladka.

4. Košíčky vyjmeme z formy a přendáme na podnos. Krém vložíme do cukrářského sáčku a košíčky naplníme. Ozdobíme ovocem a necháme v chladničce ztuhnout.