Netradiční recepty: skvělá osvěžující káva

Studená káva osvěží hlavně v horkých letních dnech, ale připravit si ji můžete samozřejmě kdykoliv. Tereza Balá, baristka z české pražírny výběrové kávy Doubleshot pro vás připravila několik vynikajících receptů, které si zvládnete udělat sami doma.

 

 

Klasikou se už stalo ledové latté. To správné by mělo obsahovat dvojité espresso, mléko a několik kostek ledu. Nic víc. Opravdu ledové plnotučné mléko dodává totiž nápoji přirozenou sladkost, takže žádné sirupy nebo cukry nejsou potřeba.

A pokud je na vás latté příliš mléčné, zkuste třeba affogato – espreesso přelité přes kopeček smetanové zmrzliny. Zmrzlina sladí a zjemňuje silné a husté espresso, prudce ho zchladí a udělá z něj lahůdku, kterou si dopřávají i ti, na které je klasické espresso příliš silné.

Pokud ale hledáte, jaký nápoj si udělat na léto jednoduše doma a nemáte po ruce stroj na espresso, zkuste ledovou filtrovanou kávu. Tereza Balá radí, jak na to: „Připravte si doma šálek filtrované kávy vaším oblíbeným způsobem a nechte ji přirozeně vychladnout. Tím zachováte chuť kávy nejlépe a nemusíte se trápit s přeléváním přes led, které by ji akorát ředilo. Pak už si ji jen nalijte do sklenice s pár kostkami ledu a podávejte s citronem.  Vážně, vždyť káva je také ovoce a skvěle se doplňují!“

A když už jsme u ovocnosti  kávy, tak zkuste, jak chutná  třeba v kombinaci s exotickým mangem. Mango shot se připraví tak, že dvojité espresso mixujet s mraženým mangovým pyré, trochou datlového sirupu a jablečným džusem. Ochutnejte a zjistíte, že káva je pro koktejly s ovocem jako stvořená.

Další specialitou, kterou si zvládnete připravit doma,  je Bulletproof shake, který spojuje kávu s banánem a kokosem. Základem je opět dvojité espresso, které se mixuje s kokosovým olejem, banánem, datlovým sirupem, mlékem a ledem. A nakonec je ještě posyspané kokosem. Je to pití? Je to dezert? Je to bomba!

Vynikající netradiční kávy si snadno připravíte sami doma.

Vynikající netradiční kávy si snadno připravíte sami doma.

Recept Terezy Balé na ledovou irskou kávu, kterou nakopnete každý večírek a rozhodně zaujmete každého účastníka.

Budete potřebovat:

  • 40 ml irské whisky
  • Lžička cukru/medu/datlového/javorového sirupu
  • 150 ml filtrované kávy
  • 50 ml  30% smetany

Filtrovanou kávu zchladíme vymícháním s několika kostkami ledu. Zcedíme a osladíme sirupem (případně osladíme ještě teplou kávu klasicky cukrem/medem, aby se lépe rozpustil). Smícháme s irskou whiskey a nalijeme do nachlazené sklenice. Navrch přidáme hustou, ale tekutou smetanu. Tu můžete vyshakeovat buď v shakeru nebo bude stačit sklenička od marmelády s víčkem.