Pozvánka na přehlídku s Naďou Konvalinkovou

Již po sedmnácté představí Ateliér Donát v Poděbradech v prostorách Lázeňské kolonády (28.4. od 16.00 hodin) kolekci pro sezónu jaro/léto 2019. Módní přehlídku bude v krásném lázeňském městě uvádět Vendula Krejčová a Aleš Cibulka. V doprovodném programu vystoupí herečka Naďa Konvalinková. Ale především uvidíte na krásných modelkách kolekci Ateliéru Donát.

 

ad2Hlavní linkou kolekce je láska a odpovědnost k přírodě. Kolekce je převážně navržena ze lněného materiálu, který se příjemně nosí, je vhodný pro lidi, kteří trpí alergiemi a kožními problémy.  Prostě „léto ve lnu“ zajistí prodyšnost a pohodlí. Všichni, co lnu propadnou, mají pro přírodu benefit, protože lněný materiál je stoprocentně recyklovatelný, takže když oblékáte len, šetříte přírodu.  Lněné tkaniny, se kterými pracuje Ateliér Donát, mají sníženou mačkavost a speciální úpravu. Nechybí jim punc jedinečnosti, protože jsou zdobeny 3D aplikacemi, malými výtvarnými originály – většinou motivy květin, brouků, pavoučích sítí apod. Každá žena, která si je oblékne, má na sobě malé výtvarné dílo, které si vybere podle svého pocitu. Každý kousek oblečení v sobě nese určitý ideologický náboj a zprávu.   Modely poskytují komfort, originalitu a dotek přírody. Návrhářky prostřednictvím své lněné kolekce nabízí a radí: „Zamilujte si specifický naturální vzhled a hoďte varhánky za hlavu.“

ad1Lněná kolekce zahrnuje šaty, sukně, bolerka, kabátky a rozmanité střihy kalhot, ze kterých si vybere každá žena. Jednotlivé díly kolekce jsou vzájemně kombinovatelné a střihy poskytují volnost, ale neskrývají linii těla. Tato základní lněná kolekce je doplněná přízovými svetry a kardigany různých délek a střihů.  Jedná se o ucelenou řadu, která umožňuje poskládat si outfit do města, zaměstnání, na procházky do přírody, a pro volnočasové aktivity. Ateliér Donát se může pochlubit tím, že od začátku své existence používá na modely materiály, které byly vyrobeny bez použití násilí tzv. cruelty-free materiály.

Návrhářky Ateliéru Donát, Ilona Donátová a Romana Krejčí, představí společenskou módu – svatební, ale tentokrát pro maminky nevěst a ženichů, na které se dost často zapomíná.  A maminky chtějí být přeci také pro tento výjimečný den krásné, originální. Návrhářky zvolily hedvábí v přirozené kreši a viskózový žoržet, transparentní s luxusním sametovým potiskem květinových vzorů. Vše v odstínech starorůžové a holubí šedi. Doplňkovým materiálem je textilní kůže ve stříbrné, bílé a zlaté barvě.  A protože Ateliér Donát nerad produkuje jednorázové modely, věřte, že se jednotlivé kousky budou hodit i k jiným příležitostem než jen svátečním chvílím.

nk

Naďa Konvalinková a Ilona Donátová

Na závěr přehlídky nebude chybět malá ukázka modelů pro nadcházející sezónu  podzim/zima 2019-2020. Přijďte načerpat inspiraci, dobrou náladu a svezte se s námi na lněné vlně.

Těší se na vás Ilona Donátová, Romana Krejčí a celý kolektiv Ateliéru Donát.

KDY: v neděli 28.4.2019 od 16.00 hod.

KDE: Poděbrady, sál Lázeňské Kolonády

 Pozvanka prehlidka Podebrady