Víte, co dokáže vzácný malinový olej?

Malinový olej má silné hydratační účinky, chrání buňky a zpomaluje proces stárnutí pleti, má vynikající protizánětlivé a antioxidačními účinky. Tedy přesně ty vlastnosti, které potřebuje pleť nejen v nejlepším věku.

Maliny jsou bohaté na obsah vitaminů B7, C a K, obsahují vápník, hořčík, fosfor, draslík a měď a jsou také výborným zdrojem vlákniny. Semínka tohoto plodu se po vylisování mění v úžasného kosmetického pomocníka.

mo_lowVzácný malinový olej se vyznačuje silnými hydratačními účinky. Rychle se vstřebává a nezanechává pocit mastnoty. Po nanesení na pokožce vytváří lipidovou bariéru, díky níž dokáže pokožku těla efektivně a dlouhodobě hydratovat. Zanechává ji sametově hebkou, rozzářenou a pružnou.

Díky svým výrazným regeneračním schopnostem pomáhá v boji proti vráskám a jizvám. Obsahuje vitamín E, který se stará o ochranu buněk a zpomalení procesu stárnutí pokožky.

Pokud vás trápí suchá, začervenalá, ekzematická či jinak problematická pleť, malinový olej si i s tímto problémem umí poradit. Vyniká protizánětlivými a antioxidačními účinky. Díky nim se o pokožku s přehledem postará po celý den a efektivně ji zklidní.

Jeho výrazné regenerační schopnosti skvěle pečují o pokožku před, během i po slunění. Neslouží však jako ochrana při opalování, jak se dočtete ve spoustě internetových diskuzí. Tato skutečnost doposud nebyla podložena žádnou seriózní vědeckou studií. Malinový olej nemá žádný chemický ani mechanický filtr, který by dokázal pokožku efektivně ochránit před slunečními paprsky.

TIP: Bio malinový olej vyrábí například česká firma Saloos. Doporučená cena je 202 Kč /20 ml