Želatina, želé, ztužovač. Jak na ně. Tipy a triky.

Osvěžující moučníky plné ovoce si zvládnete připravit doma celkem snadno, pokud budete vědět, jak správně pracovat s plátkovou a jemnou želatinou, cukrárenským želé, dort-želé a želatinovým ztužovačem. Jaký je mezi nimi rozdíl? Kdy použít který? Tady jsou tipy a rady zkušených cukrářů a odborníků ze společnosti Dr.Oetker, která je největším výrobcem těchto produktů.

 

V běžné obchodní síti jsou k dostání čtyři druhy výrobků:

  • Dort-želé
  • Cukrárenské želé
  • Želatina jemně mletá nebo v plátcích
  • a jedinečný výrobek Želatinový ztužovač za studena.

 Stačí jen vybrat si ten správný podle toho, čeho chcete docílit.

Dort želé červené na jahodovém dortu.

Dort želé červené na jahodovém dortu.

Dort-želé 

Co je Dort-želé?

Dort-želé je výrobek rostlinného původu, je vyrobené na bázi karagenanů z mořských řas.

Kdy použít Dort-želé?

Pokud chcete vytvořit efektní tenkou lesklou vrstvu želé a docílit toho, aby ovoce na povrchu dortů nebo pohárů zůstalo krásně lesklé a vypadalo jako čerstvé a právě utržené. Použít ho můžete na čerstvé i kompotované ovoce.

Jak na to?

Příprava Dort-želé je velmi jednoduchá a rychlá, stačí jen smíchat obsah sáčku se 2-3 lžícemi cukru, přidat 250 ml vody nebo ovocné šťávy, důkladně promíchat a 1 minutu povařit. Nechat za stálého míchání vychladnout a ještě vlažným želé polít ovoce na dortu. Želé tuhne téměř okamžitě.

TIPY:

Dort-zele cire▲ Dort-želé čiré Dr.Oetker

Doporučená MOC je 9,90 Kč za sáček o hmotnosti 10 g. Stačí na jeden dort.
Dort-želé čiré můžete použít na jakékoliv ovoce, u kterého chcete, aby vynikla především barva plodů.

Dort-zele cervene▲ Dort-želé červené Dr.Oetker

Doporučená MOC je 9,90 Kč za sáček o hmotnosti 10 g. Stačí na jeden dort.
Dort-želé červené je ideální pro podtržení barvy a lesku jahod, malin, višní a jiných červených plodů. Můžete však vyzkoušet i zajímavý kontrast červeného želé se žlutým ananasem nebo zeleným kiwi.

Ovocný dort připravený pomocí cukrárenského želé.

Ovocný dort připravený pomocí cukrárenského želé.

Cukrárenské želé 

Co je Cukrárenské želé?

Cukrárenské želé je produkt rostlinného původu vyrobené na bázi agaru. Pomocí něho vytvoříte vysokou a pevnou vrstvu želé na dorty, zákusky či jiné moučníky i na poháry ve sklenicích. Sami si můžete dělat přesně takový dort, jaký znáte z cukrárny.

Kdy použít Cukrárenské želé?

Pokud chcete, aby ovoce na dortu bylo celé zalité želatinou a ta tvořila vyšší vrstvu. Můžete jím zalít jak čerstvé, tak kompotované ovoce.

Jak na to?

Příprava Cukrárenského želé je opět velmi jednoduchá a rychlá, stačí jen smíchat obsah sáčku s 500 ml tekutiny (vodou nebo se šťávou z kompotu), 1 minutu povařit, nechat za stálého míchání trochu vychladnout a nalít na ovoce na dortu. Z jednoho balení uděláte 500 ml želé, to vystačí na jeden dort.

TIPY:

Cukrarenske zele zlute▲ Cukrárenské želé žluté Dr.Oetker

Doporučená MOC je 12,90 Kč za sáček o hmotnosti 10 g. Stačí na jeden dort.
Cukrárenské želé žluté můžete použít na jakékoliv ovoce, krásně barevně ladit bude třeba s ananasem, banány nebo broskvemi, ale také s jahodami, malinami, ostružinami nebo s kiwi. Záleží pouze na vaší fantazii.

Cukrarenske zele cervene▲ Cukrárenské želé červené Dr.Oetker

Doporučená MOC je 12,90 Kč za sáček o hmotnosti 10 g. Stačí na jeden dort.
Cukrárenské želé červené můžete použít na jakékoliv ovoce červených plodů. Ale opět záleží pouze na fantazii, zajímavě bude vypadat i se žlutým ananasem nebo banánem nebo třeba s černými plody ostružin.

 

Náplň do dortu připravená z plátkové želatiny.

Náplň do dortu připravená z plátkové želatiny.

Želatiny

Co je želatina a k čemu ji použít?

Želatiny jsou všestranným pomocníkem pro sladké i slané použití. Připravíte s nimi ovocné, jogurtové, smetanové nebo tvarohové želé, pevné dortové krémy, ale stejně tak slané aspiky nebo oblíbenou vaječnou tlačenku.

Stejného výsledku docílíte s želatinou jemně mletou i s želatinou v plátcích, vyzkoušejte si, se kterou se vám bude lépe pracovat. Profesionální cukráři říkají, že nejkvalitnější je želatina plátková. Nejjednodušší a nejrychlejší je práce s Želatinovým ztužovačem za studena, kterého můžete použít k přípravě sladkých moučníků.

Jak na to?

Želatina jemně mletá

Do menšího hrnce dáme 3-4 polévkové lžíce vody, přisypeme obsah sáčku a necháme asi 10 minut nabobtnat. Za stálého míchání zahřejeme (ale nevaříme) tak, aby se želatina úplně rozpustila. Přidáme 2 lžíce krému (ovocné šťávy, směsi na tlačenku – podle konkrétního receptu), metličkou zamícháme a vmícháme zpět do zbylého krému (ovocné šťávy, směsi na tlačenku). Dále zpracujeme podle receptu.

Při přípravě rosolů a aspiků smícháme obsah sáčku s 500 ml vody nebo nálevu a necháme asi 10 minut nabobtnat. Za stálého míchání zahřejeme (ale nevaříme) tak, aby s želatina úplně rozpustila. Necháme ji mírně vychladnout a ještě vlažnou ji použijeme do konkrétního receptu.

Želatina v plátcích

Na přípravu krémů (smetanových, jogurtových, tvarohových), náplní, dezertů z ovocné šťávy a vaječné tlačenky).

Do menšího hrnce dáme 4-5 polévkových lžic vody, přidáme plátky želatiny a necháme asi 10 minut nabobtnat. Za stálého míchání zahřejeme (nevaříme) až do úplného rozpuštění želatiny. Okamžitě přidáme 2 polévkové lžíce krému (ovocné šťávy, směsi na tlačenku) a metličkou nebo vařečkou zamícháme. Vmícháme zpět do krému (ovocné šťávy, směsi na tlačenku). Dále zpracujeme podle konkrétního receptu.

Příprava rosolů a aspiků

Plátky želatiny zalijeme 500 ml studené vody nebo nálevu a necháme asi 10 minut nabobtnat. Za stálého míchání zahřejeme (nevaříme), až se želatina úplně rozpustí. Necháme ji mírně vychladnout a dále pracujeme podle konkrétního receptu.

K přípravě slaných pokrmů můžeme k rozpuštění želatiny použít nálev z 500 ml vody, velké cibule, bobkového listu, celého nového koření a pepře. Vše necháme přejít varem. Dochutíme octem, solí, cukrem a v takto připraveném nálevu želatinu rozpustíme.

TIPY:

Zelatina cira▲ Želatina jemně mletá Dr.Oetker

Doporučená MOC je 19,90 Kč za sáček o hmotnosti 20 g.  

ZelatinaVplatcich_CZ+SK_2007.psd▲ Želatina v plátcích Dr.Oetker

Doporučená MOC je 23,50 Kč za sáček o hmotnosti 10 g (6 plátků).

Letní koláč uděláte pomocí Želatinového ztužovače.

Letní koláč uděláte pomocí Želatinového ztužovače.

Želatinový ztužovač za studena

Dr.Oetker uvedl poměrně nedávno na trh zcela unikátní výrobek Želatinový ztužovač pro použití za studena. Je určený k přípravě sladkých šlehačkových, jogurtových, tvarohových a smetanových dortů a dezertů a na rozdíl od klasické želatiny se nevaří!

Jeden sáček želatinového ztužovače odpovídá 6 plátkům želatiny a vystačí na ztužení až 700 gramů hmoty.

Jeho příprava je velmi rychlá a jednoduchá. Stačí smíchat obsah sáčku se 100 ml vody a přidat do šlehačky, jogurtu, tvarohu nebo smetany. Připravíte tak výborný krém na dorty nebo moučníky. Do krému můžete přidat ovoce. Moučník s želatinovou hmotou necháte ztuhnout v ledničce po dobu dvou hodin.

3 tipy pro další použití:

Želatinový ztužovač na krém a Dort-želé čiré na potření jahod.

Želatinový ztužovač na krém a Dort-želé čiré na potření jahod.

S Želatinovým ztužovačem uděláte hravě i pravý italský dezert Panna cotta. Budete k tomu potřebovat ještě 500 ml smetany a 2 polévkové lžíce cukru. Návod na přípravu najdete na obalu.

Pokud máte rádi dorty s kousky ovoce a k jejich výrobě používáte plody mražené, obalte je nejprve ve trošce Želatinového ztužovače a pak teprve zalijte dortovým nebo cukrárenským želé. Ovoce nepustí šťávu, neproteče do korpusu a bude vypadat jako čerstvé.

Pomocí Želatinového ztužovače připravíte i osvěžující dortové náplně z ovocných pyré. Stačí smíchat 500 ml tekutiny se ztužovačem.

Zelatinovy ztuzovac

▲ Želatinový ztužovač Dr.Oetker

Doporučená maloobchodní cena: 21,90 Kč za 50 gramů.