Pozvánka na Lipno a do korun stromů

Návštěva Stezky korunami stromů na Lipně má v zimě jednoznačně neopakovatelnou atmosféru. Je pravda, že v těchto dnech je trochu mrazivo, ale stojí to za to.  

 

 

sksl_zima_1Výlet na Lipno lze letos spojit s bruslením, pokud jsou pro to vhodné podmínky. Dopoledne na Stezku a po obědě na nejdelší upravovanou bruslařskou dráhu v ČR. Sportovní vybavení na bruslení si můžete samozřejmě zapůjčit v půjčovnách sportovních potřeb, které se nacházejí u centrálního parkoviště.

O Stezce korunami stromů Lipno

Celá Stezka korunami stromů je bezbariérová, a tudíž vhodná jak pro handicapované, tak i rodiny s malými dětmi ještě v kočárku. Z vrcholu 40 metrové vyhlídkové věže je nepřekonatelný rozhled nejen po Lipně, ale i Šumavě. Za dobré viditelnosti není problém zahlédnout i Alpy. Ti větší se na trase zabaví a vyzkouší svoji odvahu na adrenalinových zastávkách.  Zvídavější návštěvníci ocení naopak vzdělávací tabule, ze kterých lze čerpat vědomosti nejen o hospodářském využití lesa. Celá stezka měří 675 metrů a návštěvníkům kromě nádherných výhledů a možnosti poznat život v korunách stromů nabízí i jeden z nejdelších suchých tobogánů v ČR.

Stezka je v zimním období otevřena každý den od 10 do 16 hodin.

K samotné Stezce korunami stromů, která se tyčí nad Lipnem nad Vltavou, se lze dostat z centrálního parkoviště pěšky po značené turistické cestě nebo speciálním stezkabusem, který odjíždí v pravidelných intervalech.