Olej z chia semínek není jen superpotravina

Díky blahodárným účinkům se semínka chia řadí mezi superpotraviny. Z těchto semínek se ale vyrábí také rostlinný olej lisovaný za studena, který dokáže skvěle pečovat o pokožku, pleť i vlasy.

 

 

Chia semínka jsou šedá až černá, dlouhá okolo jednoho milimetru, obsahují vápník, antioxidanty a omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Mají na lidské tělo mnoho pozitivních účinků. Vysoce hydratační rostlinný bio chia olej se lisuje ze semínek šalvěje hispánské. Na výrobu jednoho litru tohoto oleje je zapotřebí až cca 5 kg těchto drobných semínek. Tím, že je olej lisovaný za studena a není následně rafinovaný, si zachovává všechny své jedinečné vlastnosti a živiny.

Chia_lowBio chia olej je prospěšný pro všechny typy pokožky. Je ideální pro suchou pleť se sklony k začervenání. Lze jej aplikovat jak na tělo, tak na obličej. Obsahuje vyvážený poměr Omega-3 a Omega-6 esenciálních mastných kyselin pro optimální výživu pokožky. Pomáhá regulovat mastnotu pleti, zvyšovat její pružnost a bránit vzniku jizev a také pleť hydratuje. Chia napomáhá redukovat vrásky a zvětšené póry, podporuje zdravé buněčné funkce a dodává kůži krásný a zdravý vzhled. Zanechává pokožku sametově jemnou, hydratovanou, pružnou a plnou života.

Čistý olej z chia semínek můžete používat každodenně. Naneste pár kapek přímo na pleť nebo přidejte dvě až tři kapky do hydratačního krému, šampónu, nebo do koupele. Výborně poslouží na popraskanou kůži a je také ideálním masážním  prostředkem, protože zanechává hladkou, jemnou a pružnou pokožku. Zábaly s chia olejem pomohou suchým, lámavým a řídnoucím vlasům,  chia olej jim dodá množství živin a posílí vlasové kořínky.

Pokud sázíte na osvědčené značky kosmetiky, pak může být tipem Bio chia olej značky Saloos, který koupíte za cca 139 Kč/20 ml.