NÁVOD NA VÝROBU – Adventní kalendáře

Vyrobit si jednoduchý adventní kalendář zvládne i méně šikovný jedinec. Pro děti je to zábava a budou mít z něho mnohem větší radost než z toho koupeného v obchodě. Vyrobte si společně vlastní originální kousek, který vám i jim zpříjemní čas čekání na Ježíška.

 

Adventní kalendář začíná 1. prosince a končí Štědrým dnem, bude mít tedy 24 částí. Na každý den je v něm připraveno nějaké překvapení. Nejčastěji to bývají sladkosti, ale může to být třeba hračka pro děti nebo v kalendáři pro dospělého sáček s dobrým čajem nebo lístek do kina či na vánoční koncert. Inspirujte se třeba některým za našich tipů.

 

ak2

Tento kalendář, který hravě zvládnou vyrobit i menší děti. Na ten nejjednodušší budete potřebovat 24 archů papíru, fixy nebo pastelky, nůžky, lepidlo a provázek. Můžete také použít barevné papíry nebo nechat děti na každý kornoutek namalovat obrázek.

 

ak1

Kalendář můžete vyrobit z roliček od toaletního papíru nebo si roličky vyrobit sami z tvrdého papíru. Stejně tak jdou použít i bílé platové kelímky.

Pytlíčky můžete ušít buď ze stejné látky, ale zajímavé budou i ušité z různých zbytků látek. Pokud na ně použijete bílé plátno, děti na ně pak mohou barvami na textil nakreslit obrázky.

 

ak4

Kapsy mohou být buď všechny stejné, nebo je ušijte různě veliké a z různých látek.

 

ak8

Netradiční kalendář, na který budete potřebovat kolíčky na prádlo, bonbóny a ozdobný papír.

 

ak7

Kalendář „čajový“ třeba jako inspirace na dárek pro kamarádku.

 

ak9

Zajímavá dekorace pro ty trochu zručnější.

 

ak5 ak6

Tyto vtipné adventní kalendáře můžete s láskou vyrobit pro svého partnera, určitě mu tím uděláte velkou radost!

Fota: Pinterest

Podařil se vám vyrobit nějaký pěkný adventní kalendář? Pošlete nám jeho fotku.