Národní potravinová sbírka – 10.11.2018

V sobotu 10. listopadu 2018 proběhne šestý ročník unikátní charitativní akce – Národní potravinové sbírky. Od 8.00 do 18.00 hodin ve více jak 680 prodejnách po celé České republice může každý z vás nakoupit a následně darovat trvanlivé potraviny a drogistické zboží.

 

Do Národní potravinové sbírky se chce 10. listopadu zapojit téměř polovina Čechů. Letos nejčastěji plánují darovat trvanlivé potraviny a drogistické zboží v hodnotě od 100 do 249 korun.

O tom, že jde skutečně o celonárodní projekt, kterým Česko žije, svědčí fakt, že 80% populace tuto sbírku zná. A co je podstatné – jsou ochotni pomáhat nákupem potravin a drogistického zboží potřebným. Pomoc chtějí hlavně matkám samoživitelkám a osamělým seniorům.

Denisa_lowPřipravenost pomoci je dána i tím, že si lidé uvědomují, že v České republice existují skupiny lidí, které jsou ohrožené nedostatkem potravin či drogistického zboží. Přesvědčených je o tom 8 z 10 Čechů. Za nejohroženější skupiny považují lidi bez domova (myslí si to 72 % dotázaných), osamělé seniory (65 %) a matky samoživitelky (64 %). Pomoc by podle nich měla směřovat ale zejména k seniorům a matkám samoživitelkám.

Do Národní potravinové sbírky se letos se svými vybranými prodejnami zapojí Albert, BILLA, drogerie dm markt, Globus, Lidl, Makro, Penny Market, ROSSMANN a Tesco. Přehled všech prodejen, kde se sbírka uskuteční je k dispozici na www.narodnipotravinovasbirka.cz.

Na webových stránkách projektu www.narodnipotravinovasbirka.cz lze najít i tipy na vhodné potraviny nebo drogistické zboží, které darovat. Jde například o konzervy všeho druhu, instantní polévky, mouka, cukr, luštěniny, těstoviny, rýže, krupička, cereálie, dětské výživy, cukrovinky pro děti (čokolády, bonbony), trvanlivé uzeniny, prací prášky, sprchová mýdla, hygienické vložky a dětské pleny.