Jaký vybrat dárek pro ženicha a nevěstu?

Říká se, že nejlepší dárek je ten, který se dává od srdce. V případě výběru svatebního daru pro nevěstu a ženicha toto úsloví platí dvojnásob.

V nejkrásnější den dvou lidí jsou jistě důležitější věci než svatební dary, ale ty přijdou na řadu hned potom. A přestože obálka s finančním obnosem představuje pojistku, když dárce opravdu nic nenapadá, je to bez ohledu na výši obnosu přece jen málo. Jako kdybyste tím novomanželům naznačili, že vám nestojí za trochu přemýšlení. Pokud však stále nevíte a váháte, a přitom zanedlouho půjdete někomu na svatbu, nabízíme vám první pomoc. Tady jsou hned tři možnosti, čím novomanžele spolehlivě potěšíte.

povleceni-Bestar ornament II_ šedáPovlečení s puncem výjimečnosti

Kvalitní povlečení, například od české Veby, je sázka na jistotu. Sladké sny v jejich damaškovém povlečení si totiž vychutnávají arabští šejkové i evropská aristokracie, povlékají jím v luxusních hotelích hostících světové celebrity. Proč tedy novomanželům nedopřát tento pocit výjimečnosti také?! Výhodou je, že potěší oba, což se o mnoha jiných dárcích nedá říci.
Vybírejte neutrální barvy – bílá, béžová, krémová, světle šedá, případně velmi decentní růžová. Sázku na jistotu představují ornamenty, v kurzu jsou grafické vzory, například střídavé pruhy, které evokují déšť.
Doporučujeme: Povlečení „Bestar – ornament II“ šedá, souprava pro jednoho (povlak na polštář 70 x 90 cm, povlak na přikrývku 140 x 200 cm) za 2589 Kč

Ubrusy plné vzpomínek

Dříve textilní ubrusy sloužily zejména při slavnostních příležitostech, ale doba pokročila a dnes se používají téměř denně. Dokážou zútulnit jídelnu během vteřiny. A jelikož času je málo a (nejen) manželé se vídají pouze u snídaně nebo večeře, můžou si tyto společné chvilky krásně zpříjemnit. Při tak výjimečné příležitosti, jako je svatba, sáhněte po luxusnějších materiálech. Favoritem mezi hoteliéry je damašek. Pokud občas prožíváte nezapomenutelné okamžiky například v gurmánské restauraci, je vašim tichým společníkem krásný a luxusní damaškový ubrus včetně látkových damaškových ubrousků. Třeba právě u takto prostřeného stolu požádal ženich nevěstu o ruku. Proč jim tedy nepřenést tyto vzpomínky i do jejich domova?
ubrusy-Waves-ARGOS_mOpět doporučujeme nadčasové barvy, zejména světlé, které se hodí do každé domácnosti. Je-li ubrus opatřený nešpinivou úpravou, nemusí se často prát. Nic se nestane dokonce ani tehdy, když se na stůl vylije třeba džus. „Rozlitá tekutina se nevsákne do tkaniny, naopak zůstane na povrchu v podobě malých kapiček, které snadno setřete,“ vysvětluje Šárka Nadrchalová ze společnosti Veba.
Doporučujeme: Ubrus „Argos waves“ bílá, 100% damašek, rozměr 140 x 120 cm za 425 Kč, výběr z více rozměrů

Elegantní ručníky

osuska-Terry grainBez nich by to nešlo v žádné rodině a mít soupravu kvalitních ručníků navíc, optimálně doplněnou ještě dvěma osuškami, se hodí. Nezáleží až tak na gramáži, jako na kvalitě příze. „Za špičkovou surovinu se považuje egyptská bavlna s dlouhými vlákny. Nejmodernější technologie výroby nám umožňují dosáhnout jejich nadýchaný vzhled, úžasně hebký omak a vysokou savost. Luxusní froté kolekce se pak vyrábějí ze speciální bezzákrutové příze,“ upřesňuje odbornice z Veby.
S povlečením a ubrusy mají společné to, že pro novomanžele jsou vhodné především velmi světlé barvy a bílá. Některé sady ručníků a osušek se nabízí v ladících barevných kolekcích, takže snadno vyberete ručníky pro NI, pro NĚJ a třeba i pro TY, kteří teprve přijdou na svět. Nestárnoucí reliéfní vzory mají mnoho podob, zde se však hodí decentní provedení, například s motýlkem, květinou nebo geometrický dekor, který je unisex.
Doporučujeme: Osuška „Terry grain“, rozměr 70 x 140 cm za 389 Kč, na výběr více barev

Foto: VEBA