NOVINKA: Mousse au Chocolat

Světoznámou specialitu Mousse au Chocolat připravíte snadno a rychle s novinkou od Dr. Oetkera.

 

 

Co je to Mousse au chocolat a jaká je její historie? (vyslovuje se músošokola)

Nadýchaná čokoládová pěna, která se připravuje různými způsoby. Základ tohoto dezertu je ale obvykle stejný – čokoláda, bílky a cukr. Může v něm být také smetana, máslo, žloutky a trocha kvalitního alkoholu.

Dr_Oetker_Mousse_au_Chocolat_lowMousse au chocolat pochází z Francie a poprvé se podávala pravděpodobně v 17. století, kdy francouzští kuchaři začali čokoládu různě zpracovávat a vznikaly tak nové recepty. Čokoládová pěna začala pronikat i do americké gastronomie. Poprvé ji bylo možné ochutnat na výstavě Food Exposition, která se konala roku 1892 v New Yorku.

Dnes je Mousse au chocolat oblíbeným dezertem v mnoha zemích. Jednoduše a rychle si ji můžete teď udělat doma pomocí novinky od Dr.Oetkera.

Nadýchaný francouzský čokoládový dezert Mousse au Chocolat Dr.Oetker má plnou a výraznou chuť pravého kakaa. Obsahuje 20 % kakaa a 9 % čokoládových kousků.

Lahodný dezert Mousse au Chocolat Dr.Oetker je vyroben z kvalitních surovin bez použití palmového tuku.

Lehký dezert Mousse au Chocolat Dr.Oetker potěší hlavně milovníky čokolády, ale také všechny, kteří si chtějí dopřát něco sladkého. Díky plné a výrazné kakaové chuti jedna porce zcela uspokojí chuť na sladké.

Jedna porce dezertu (50 g) má 78 kcal (328 kJ).

Příprava Mousse au Chocolat Dr.Oetker:

Obsah balení vyšleháte se 150 ml vychlazeného mléka a necháte 2 hodiny tuhnout v lednici.

Doporučená maloobchodní cena za 50 g je 20,90 Kč.

K dostání v běžné obchodní síti.