Přijďte na BYLINKOFEST!

BYLINKOFEST je festival o bylinkách, zdraví a zdravém životním stylu. V sobotu 23. dubna 2016 se v Národním zemědělském muzeu v Praze (Kostelní 7) sejdou lidé, kteří mají rádi bylinky na všechny způsoby s těmi, kteří bylinky pěstují, něco z nich vyrábějí nebo o nich hodně vědí. Velké ucho pozorně poslouchá a bude průběžně přinášet ty nejzajímavější informace.

 

První ročník festivalu s názvem BylinkoFest nabídne návštěvníkům zajímavé populárně naučné přednášky o zdraví, léčivých rostlinách a zdravém životním stylu. Přednášet budou uznávaní odborníci, kteří se mnoho let věnují tématu alternativní medicíny, zdraví a bylinkám. Na tvůrčích workshopech se návštěvníci naučí používat dary přírody v praxi. Hosté budou moci ochutnat zdravé dobroty, koupit si sazenice známých i méně známých rostlin. Na prodejní výstavě bude možné pořídit spoustu jedinečných originálních výrobků. Zajímavé jistě budou poradny, návštěvníci se mohou ptát odborníků a majitelů firem. Prostor k vyjádření vlastního názoru dostanou všichni, kteří se chtějí podělit o své zkušenosti.

Na BylinkoFestu se sejdou lidé, které spojuje zájem o bylinky, jejich pěstování a všestranné využití. Přijdou ti, kteří se chtějí něco dovědět o zdraví, zdravém životním stylu i alternativní medicíně.

Na BylinkoFestu se sejdou firmy, které spojuje podobná práce a láska k produktům, jejichž základ vytvořila sama příroda.

Přednášky

BylinkoFest nabídne návštěvníkům populárně naučné přednášky o zdraví, léčivých rostlinách a zdravém životním stylu. Na co se třeba mohou návštěvníci těšit?

Přednáška Mgr. Jarmily Podhorné, známé moravské bylinkářky, se zaměří na gemmoterapii (tedy využití pupenů rostlin). Byla mezi prvními, kdo tinktury z pupenů rostlin začal v Čechách vyrábět. Součástí přednášky je i informace o bylinách, které pomáhají jako prevence při řešení civilizačních nemocí. Vztah Jarmily Podhorné k přírodě je příkladný, sama před rokem začala vysazovat léčivé stromy na pozemku 2 ha a její jedinečný projekt „stromová zahrada“ se poměrně rychle rozrůstá. Jejím životním cílem je pomáhat lidem.

Zajímavá bude jistě i přednáška Vladimíra Mazala, známého odborníka na Ájurvédu, který si pro svoji přednášku vybral téma „KURKUMA“ – koření, které by doma nemělo chybět. Vladimír Mazal provozuje úspěšně v Českém ráji ájurvédské lázně a předá posluchačům řadu zkušeností, jak se svým tělem zacházet, aby ho dostali do kondice. A dá se mu to věřit, protože by mu vůbec nikdo nehádal věk 70 let!

Další tématem bude detoxikace organismu nebo „návodová“ přednáška „Jak mluvit se svým lékařem“. O důležitosti prevence se dovíme od bylinkářky, jejímž koníčkem jsou asijské rostliny, které se dají pěstovat v bytě. A poučná bude i přednáška o tom, jak správně vybírat a připravovat čaj, co obnáší u čaje označení bio apod.

Prodejní výstava bylinek

nabídne nejen naše léčivky, ale i ty asijské např. bacopu, ženšen pětilistý, angínovník, kustovnici čínskou, schizandru čínskou, šišák bajkalský, ašvagandu (withania), dále kalisii vonnou, aloe veru, pažitku čínskou nebo filipínskou banabu. Na akci nebudou chybět sazeničky máty, kotvičníku, česneku medvědího a mnoha dalších.

Na BylinkoFestu určitě najdete i úžasnou lichořeřišnici.

Na BylinkoFestu určitě najdete i úžasnou lichořeřišnici.

Soutěž

Aktivní mohou být i samotní návštěvníci a zúčastnit se jedné ze dvou soutěží o atraktivní ceny (jak jinak, než o bylinkové produkty).  Témata soutěží:

Nejzajímavější rodinné bylinkové recepty

Nejlepší triky pro pěstování 

Stačí poslat osvědčený bylinkový recept na adresu bylinkofest@seznam.cz nebo na facebookové stránky:  www.facebook.com/BylinkoFest

Soutěžící mohou posílat recepty na sladká a slaná jídla, bylinkové nádivky, šťávy, medy, oleje, vína, tinktury, ale i krémy, koupele, obklady atd. Prostě na všechno, kde bylinky čerstvé či sušené hrají hlavní roli. Nebo poslat rady, jak nejlépe vypěstovat nějakou bylinu. Tipy mohou být doplněny o fotografie.

Všechny aktuální informace o BylinkoFestu najdete samozřejmě na Velkém uchu, ale sledujte také facebookové stránky festivalu: www.facebook.com/BylinkoFest

Kdo má rád bylinky, nesmí na akci chybět!