TIP: Za záhadami se vydejte do Ostravy

Náš svět není tak obyčejný, jak se na první pohled zdá. Kdesi hluboko pod nánosem všednosti jsou ukryty stopy fascinujících tajemství. Útržky dávno odvátých dějů, minulost plná záhad a nevysvětlitelných okamžiků.

 

 

Nové "Muzeum záhad" je od 1. července 2015 otevřeno v Ostravě.

Nové „Muzeum záhad“ je od 1. července 2015 otevřeno v Ostravě.

Na Slezskoostravském hradě najdou milovníci záhad novou expozici s názvem „Muzeum záhad“. Vznikla ve spolupráci s českým spisovatelem, scénáristou a záhadologem Arnoštem Vašíčkem.

Záhady a tajemno jsou odjakživa spolehlivým lákadlem. A Ostrava je s nimi přímo bytostně spojena. Právě zde byl natočen první český dokumentární a především i první hraný televizní seriál s tématikou historických záhad. Expozice v podzemí Slezskoostravského hradu nemá v České republice obdoby. Je koncipovaná tak, aby zaujala dětské i dospělé návštěvníky. Představí v mnoha ohledech překvapivé až senzační exponáty z domova i ze světa. Návštěvníci tu najdou i trojrozměrné rekvizity z natáčení seriálu Strážce duší.

Nová expozice je umístěna v podzemí hradní pevnosti.

Co je tu například najdete? Mimo mnoha dalších zajímavostí zde budete mít možnost vidět:  masku smrtitajemnou templářskou relikvii, sošky trpasličích démonů….