Zajímavé rolety a plisé pro každé okno

PORADNA. Rozhodujete se, zda si pořídit do oken závěsy, žaluzie, rolety nebo plisé? Nyní jsou v kurzu hlavně rolety a plisé. Vyhrávají hlavně díky svým vlastnostem, množstvím provedení a možností si je nechat vyrobit na míru i do atypických oken, dveří nebo velkých skleněných ploch zimních zahrad.

 

Co je plisé?

Plisé je skládaná látková žaluzie s různou propustností světla (transparentní, polotransparentní, dim out, zatemňovací). Plisé je dokonalý, variabilní a hlavně funkční výrobek vhodný do bytu, kanceláře či zimní zahrady. Ve srovnání s klasickou interiérovou žaluzií je plisé ojedinělé tím, že intenzitu stínění je možné nastavit současně stažením nebo vytažením horního či dolního profilu. To umožňuje vytvořit stínicí pruh libovolné výšky. V jednom okně lze kombinovat i dva odlišné typy látek – například pro rozdílné potřeby denního zastínění a nočního zatemnění. Plisé žaluzie se montují přímo na okenní křídlo nebo dveře, čímž umožňují plnohodnotné používání bez nutnosti vytahování.

Plisé je velmi praktické a efektní na velkých prosklených plochách v zimních zahradách.

Plisé je velmi praktické a efektní na velkých prosklených plochách v zimních zahradách.

Denní a noční použití

Praktickou výhodou plisé je možnost nainstalovat do okna kombinaci dvou látek pro denní a noční použití. V provedení den/noc se během dne budete kochat výhledem skrze vysoce transparentní tkaninu a v noci použijete druhou, neprůhlednou plisovanou látku, kterou zajistíte dostatek zatemnění a soukromí. 

Plisé si můžete nechat vyrobit i do atypických oken.

Plisé si můžete nechat vyrobit i do atypických oken.

Přizpůsobí se jakémukoli tvaru oken či dveří

Díky svým vlastnostem je plisé jedničkou v zastínění atypických oken. Hravě si poradí s neobvyklými tvary nebo střešními okny. Stále častější uplatnění nachází také na velkých prosklených plochách v zimních zahradách.

Plisé je možné vyrobit v pravoúhlém, lichoběžníkovém, trojúhelníkovém, pětiúhelníkovém nebo i šestiúhelníkovém tvaru a stejně tak i pro okna se šikminou či obloukem. Ovládání u plisé pro půlkruhová a čtvrtkruhová okna je řešeno pomocí madla, u ostatních variant je možné si vybrat motorické ovládání nebo ruční s táhlem, šňůrou či řetízkem.

Plisé v atypickém okně v barevném provedení, které dokonale ladí s interiérem.

Plisé v atypickém okně v barevném provedení, které dokonale ladí s interiérem.

Snadná údržba

Předností plisé je i jeho snadná údržba. Plisé stačí jednou za čas ponořit do vodní lázně o teplotě 30 °C s přídavkem čisticího přípravku, látku důkladně omýt, následně stlačit, aby se dostala ven přebytečná voda, a vyvěsit. Sušit by se mělo ve stažené poloze a během sušení plisé několikrát stáhnout a vytáhnout.

Rolety zažívají v poslední době svou renesanci

Jsou méně náročné na údržbu než klasické záclony a závěsy a současně chrání naše soukromí před nechtěnými zraky zvenčí. Ovládání může být buď manuální s řetízkem, nebo motorické pomocí dálkového ovládání.

Roleta s obrázky oživí interiér dětského pokoje.

Roleta s obrázky oživí interiér dětského pokoje.

Pruhy s neuvěřitelným efektem

Roleta Modula s pruhovanou látkou Zebra kromě zajímavého dekorativního efektu v sobě ukrývá hned dvě funkce zároveň. Celé kouzlo spočívá v tom, že látka je dvojitá a střídají se na ní plné pruhy s průsvitnými. Když si pohrajete s jejich kombinací, získáte buď úplné zatemnění, nebo jen zastínění: pokud se plné a průsvitné pruhy střídají, světlo částečně proniká do interiéru. Pokud plné pruhy na přední i zadní látce na sebe navazují, docílíte úplného zatemnění, kdy dovnitř nepronikne ani paprsek, natož zvědavé pohledy sousedů.

Pruhovanou látkou Zebra docílíte zajímavých světelných efektů.

Pruhovanou látkou Zebra docílíte zajímavých světelných efektů.

Roleta Modula s látkou Zebra vypadá v interiéru velmi efektně i díky decentnímu boxu, který skrývá navíjecí hřídel. Díky velkému rozměrovému rozpětí (šířka od 40 do 280 cm) umožňuje variabilní využití v jakémkoli interiéru.

Poradna byla připravena ve spolupráci s firmou Climax, která je největším výrobcem stínicí techniky v České republice. Na všechny výrobky poskytuje mimořádnou prodlouženou záruku 4 roky. Více informací najdete na www.climax.cz