TIP – Příběh ze života Edgara Alana Poea

Mrs. Poe autorky Lynn Cullenové je novinkou z nakladatelství Metafora. Čtenáři, kteří si zamilovali Pařížskou manželku Pauly McLainové, příběh o životě a láskách Ernesta Hemingwaye, si teď mohou vychutnat další román plný historických skandálů, vášní, tragiky i romantiky, tentokrát ze života Edgara Allana Poea.

  

„Zčásti fikce, zčásti životopis, zčásti milostná romance a zčásti děsuplný příběh s atmosférou starých časů.“

 

Píše se rok 1845. Edgar Allan Poe, autor Havrana a jiných temných básní i strašidelných příběhů, je hvězdou newyorské společnosti. A zatímco New York, posedlý vším senzačním, se zamiloval do něho, slavný spisovatel propadl zničující lásce k nesmělé básnířce Frances Osgoodové. Bohužel je však ženatý, se svou vlastní sestřenicí, Frances je zase vdaná za malíře, zaneprázdněného věčnými milostnými aférami.

Lynn Cullenová. Mrs. Poe.

Lynn Cullenová.
Mrs. Poe.

Přijměte pozvání do časů, kdy se po Broadwayi projížděly kočáry a v salonech zbohatlíků se pod světly plynových lamp předváděly luxusní róby, recitovala poezie a probíraly všemožné skandály.

Frances je proti svým citům bezmocná… a nedokáže se bránit ani zničujícímu veřejnému mínění, když jejich láska vyjde najevo. Ocitá se na nebezpečném území a brzy zjistí, že nejde jen o pověst, ale přímo o život.

Těžce nemocná Poeova žena se svého muže nechce za žádnou cenu vzdát… Jako bychom se ocitli v jedné z hororových povídek hlavního hrdiny…

 

Knihu vydalo nakladatelství Metafora, má 376 stran a koupíte ji u svého knihkupce. Doporučená cena je 379 Kč.