Dejte hlas svému oblíbenému vinařství

Již po šesté se budou koncem března vyhlašovat výsledky prestižní soutěže Vinařství roku. Odborná porota již vybrala finalisty, se kterými se můžete blíže seznámit na stránkách soutěže www.vinarstviroku.cz.

 

 

Tři kategorie

Soutěží se ve třech kategoriích podle velikosti vinařství a na slavnostním vyhlášení se tedy titulem Vinařství roku 2014 budou pyšnit hned tři z nich. O absolutním vítězi však můžete rozhodnout i vy, když svým hlasem podpoříte  jednoho z devíti finalistů v kategorii cena veřejnosti. „Výsledný počet hlasů u jednotlivých vinařství určí již tradičně nejen držitele titulu Cena veřejnosti Mediatel Vindemia publica, ale stane se i rozhodujícím kritériem pro výběr absolutního vítěze. Tím se stane jedno ze tří oceněných vinařství v kategorii malé, střední nebo velké vinařství,“ uvádí Petr Psotka ředitel Vinařského institutu, který je odborným garantem soutěže.

Soutěž o nejlepší vína. Vinařství roku. Finálová devítka.

Soutěž o nejlepší vína. Vinařství roku. Finálová devítka.

Jak hlasovat

Hlasovat můžete dvěma způsoby. Svému oblíbenu vinařství můžete poslat sms za 6 Kč, a to v neomezeném počtu. Nebo využijte druhou možnost a to hlasování prostřednictvím webového rozhraní www.vindemiapublica.cz, které je zdarma. Takto však můžete hlasující vybranému vinařství ovšem udělit pouze jeden hlas denně. Na této adrese najdete i podrobné informace o soutěži. Hlasovat můžete od 30. ledna až do 20. března.

 20120384

Nominovaná vinařství

Kategorie malá vinařství (produkce do 50 000l)

Vinařství Kořínek

Víno J. Stávek

Vinařství Špalek

 

Kategorie střední vinařství (produkce od 50 001l až 250 000l)

Sonberk, a.s.

Vinařství Vladimír Tetur

Žernosecké vinařství s.r.o.

 

Kategorie velká vinařství (produkce nad 250 000l)

Vinařství Lahofer

CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice

ZD Sedlec u Mikulova

 

Pokud máte mezi nominovanými svého favorita, pošlete mu svůj hlas a můžete získat mnoho cen, např. zájezd, či kolekce vín od nominovaných vinařství. Zúčastnit se můžete i samotného slavnostního vyhlášení, které proběhne 26. 3. 2015 ve Veletržním paláci v Praze.

Tesco nabídne vína nejlepších českých vinařství roku 2014

Vína od tuzemských vinařství, která se probojovala do finále prestižní soutěže Vinařství roku, budou již od začátku března k dostání exkluzivně v prodejnách Tesco. Zákazníci je pak budou moci koupit až do poloviny letošního května.

 

Text: Blanka Dvořáková